MATKAKLUBI LÕUNAMATKAD
koostöös Läti partneritega esitleb:

Rattamatk
"Ei saa me läbi Lätita 18"

17.-20. august 2019Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 18" toimub jällegi traditsioonilisel ajal - Eesti Taasiseseisvumispäeval ja sellele eelnevatel päevadel.
Eelmisel aastal vallutasime jalgratastel Lätimaa kõige idapoolseima linna ja mis võiks olla parem kui vallutada sel aastal kõige läänepoolseim linn. Tegu aga pole sugugi väikese linnaga vaid see on Lätimaa suuruselt kolmas linn - Liepâja!

Liepâjat tuntakse ka tuulelinnana. Tuul puhub üle siniste merelainete, üle sadama, üle moodsate ehitiste ja sajanditevanuse ajaloo, et jätkata oma teekonda läbi Läti. Liepâja on regioonikeskus, ülikoolilinn, kultuuri- ja turismiatraktsioonide linn.
Liepâja on koht kunsti, muusika ja rannamõnude nautimiseks. Üks põnevaid turismiatraktsioone kuhu teid viime on Karosta (Sõjasadam) – rajatud militaarlinnana ja Vene tsaari Aleksander III kindlusena.
Lisada võib seda et enam kaugemale me Lätis minna ei saa. See on kõige kaugem kant kuhu meie rattateed Lätis viinud on. Lisaks on see üldse kolmas kord Läti matkade 18-e aastase ajaloo jooksul kui väntame Kuramaal. Eelmised kaks matka Kuramaal - algustega Ventspilsis ja Valdemarpilsis on olnud väga menukad. Anname endast parima sellelgi korral.
Midagi kardinaalselt me sel aastal ürituse ülesehituses muutma ei hakka, aga kindlasti on üllatusi. Varasematest aastatest jätkub rändkarika võistlus. Saate kaunis looduses ja heas seltskonnas ennast hästi tunda.

Selle matka üheks märksõnaks on kaunid Kuramaa rannad. Lisaks viime teid Nicasse (pole küll päris Prantsusmaa, aga fakt jääb faktiks).


Lubame nagu ikka teile näidata kohti, mida te kindlasti varem näinud pole.


Esimese ja neljanda päeva kilometraaz jääb 50 kilomeetri ümbrusesse. Pikema sõidurõõmu saate teisel ja kolmandal päeval, kui distantsi pikkuseks on ca 75 kilomeetrit. Sel aastal on tegu valdavalt lauskmaaga nii et sellist raskust kui eelmisel aastal Latgales oodata ei tasu. Nagu ikka ei jäeta kedagi rajale üksi ning tehnoabi ja meditsiiniabi on samuti rajal olemas.


Osalejate arv Läti matkal on ikka sama mis igal varasemal aastal. Kui tunned et tahad tulla, siis otsustamisega pikalt viivitada ei tasu. Elu on näidanud et ühel hetkel võib hilja olla.Kuna üritus on populaarne ja osaluskohti vähem kui soovijaid, siis registreerimise reeglites muudatusi pole ja need on jätkuvalt sellised:
1. üritusele registreerimine on nimeline ja ülekande tegemisel palume selgitusse märkida kõigi osalejate nimed, kelle eest tasutakse. Nimetuid broneeringuid kahjuks vastu ei võeta ja see raha tagastatakse.
2. üritusest osavõtja nimevahetus on lubatud tasuta kuni ürituse alguseni [kui üritusele registreerijal on õigus soodustusele (õpilane, üliõpilane, pensionär), siis osaleja vahetumise korral isiku vastu kellel puudub õigus nimetatud soodustusele, tuleb mandaadis tasuda hinnavahe; vastupidise variandi puhul tagasimakset ei toimu]
3. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 3 kuud enne üritust tagastatakse 90% osalustasust
4. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 1 kuu enne üritust tagastatakse 50% osalustasust
5. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 3 päeva enne üritust osalustasu ei tagastata, aga väga mõjuval tervislikul põhjusel ning seda tõendava arstitõendi esitamisel saab järgmise aasta Läti rattamatkale registreeruda poole hinnaga
6. vähem kui 3 päeva enne üritust ja hiljem ning muudel juhtudel osalustasu ei tagastata ja palume nende juhtumite tarbeks ning ka matkal osalemiseks ennast kindlustada

Ürituse ajal on tungivalt soovitatav kasutada kiivrit ja muid asjakohaseid kaitsevahendeid.

Registreerumiseks palume kanda osalustasu 210 EUR matkaklubi Lõunamatkad arveldusarvele EE232200221011934711.
Soodusgrupile (õpilased, tudengid, pensionärid) on osalustasu suuruseks 195 EUR.


Lisame et tegu on tõesti kauge ja kalli kandiga ja see annab natuke osalustasus tunda.

Osalustasu tasumisega loetakse teie registreerumine üritusele õnnestunuks.
Registreeruda saab seni kuni kodulehele pole pandud teadet kohtade täitumise kohta.


Nõuetekohaselt registreerunud ja osavõtutasu tasunud saavad:
• kuuel korral sooja toitu (3 õhtusööki ja 3 hommikusööki), lisaks toimuvad ürituse jooksul matkarajal mitmed degusteerimised ja/või kergemad eined
• külastada kõiki ürituse programmis olevaid vaatamisväärsusi ning giididega ekskursioone
• osaleda kõigil ürituse käigus toimuvatel kultuuriüritustel
• ürituse infomaterjalid
• pakiveo võimaluse saateautos ürituse ajal
• vajaduse korral meditsiinilist ja tehnilist abi
• võtta osa meeskonnavõistlusest rändkarikale ja auhindadele

Kõik vajalikud infomaterjalid saab kätte matka registratuuris laupäeval 17. augustil.
Lisainfo (ühistransport, külastukohad, meeskonnamängud, viimase õhtu pidu jne) ja täpsustused ilmuvad edaspidi meie kodulehe uudiste rubriigis.

Kõigil kellel registreerimine õnnestus ja kes soovivad lisatasu eest nn "telgivaba majutust" (kohtade arv piiratud) või ühistransporti alguse ja lõpuga Tartus, palume oma soovist meile e-posti vahendusel kohe peale registreerimist teada anda. Kes ees, see sees ning võib telgi, mati ja magamiskoti üldse koju jätta!

PS. Jalgratast ja kiivrit palume mitte unustada.

Lisainfo: e-mail: matkaklubi(at)lounamatkad.eu või
telefonil 53 477 477 (MatkaAbi).

Lätis näeme!
Fotosid eelmistest aastatest