MATKAKLUBI LÕUNAMATKAD koostöös Läti partneritega esitleb:

Rattamatk
"Ei saa me läbi Lätita 19"

(20)21-23. august 2020


Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 19" toimub jällegi traditsioonilisel ajal augusti lõpus. Selle matka ettevalmistamine on meid sundinud kohanema kõigega. Oleme koos sõpradega läbitöötanud kordades suurema territooriumi kui meie matk vajab, kaalunud variante A, B, C jne, tõdenud et Lätis meile sobivaid laagripaiku on hakanud väheks jääma. Oleme seeläbi kõrvale jätnud Latgale aga ometi leidnud uut nii kohas kui tegevustes. See matk toob teie rattaga vallutatud Läti linnade nimistusse tervelt 3 uut linna - Dobele, Broceni ja Saldus. Seikleme Läti matkade ajaloos teistkordselt Zemgale aladel, aga samuti ka Kuramaal.

Me oleme otsustanud rattamatkajatele seekord tutvustada imelist filmimaailma ja viia teid Lätimaa ainsasse kinolinnakusse Cinevilla. Kinolinnaku külastus meenutab astumist ajamasinasse. Külastades linnakut saate näha milline Riia välja nägi umbes 100 aasta eest. Seal on kirik, ajaloolised sillad, turuväljak, tänavasillutis, Daugava jõe kallas laevadega, tramm, sõjatehnika ja muud rekvisiidid, mis võimaldavad astuda filmi tegemise kulissitagustesse, kus saate aimu filmitegemisest ning eriefektidest ja mitte ainult passiivselt vaid ikka aktiivselt. Kinolinnaku territooriumil asub kõrts, kus saab maitsvaid roogi proovida, nautides näiteks prantsuse stiilis karbonaadi filmist "Unistuste meeskond 1935".

Lisaks teeme elu magusaks Salduse kommivabrikus.

Meie matkale jääb mitmeid põnevaid losse, linnu ja talumajapidamisi ning tootmisettevõtteid kellega teeme samuti tutvust.

Kui eelmisel aastal oli meie matk sõna otseses mõttes piiriületav, siis seekord jääb Leedumaa meie distantsile päris lähedale, aga üle piiri me seekord ei lähe!
Suudame ka ilma Leeduta pakkuda teile avastamata paiku ja põnevaid kohtumisi.

Matka kilometraaz on ca 200 kilomeetrit. Pikema sõidurõõmu saate teisel päeval, kui distantsi pikkuseks on ca 80 kilomeetrit. Teed on katte poolest vaheldusrikkad, aga suhteliselt lauged nagu Zemgale ikka. Kedagi ei jäeta rajale üksi ning tehnoabi ja meditsiiniabi on samuti rajal olemas.


Selle aastane suurim muudatus on, et laagripaik on kõigil õhtutel sama. See asub eraldatud kohas, on avar, pesemisvõimalustega ja õhtuti saab ka sauna!
See säästab teid igal hommikul asjade kokkupakkimisest ja õhtul lahtipakkimisest ning pakub teile rohkem kvaliteetaega matkakaaslaste seltsis. Seda olete meilt ju alati küsinud.
Jätku saab meeskonnavõistlus auhindadele ja rändkarikale, kuid pakume ka muud meelelahutust. Sel aastal on kõik auhinnad jälle materiaalsed ehk käega katsutavad. Eelmise aasta parimal meeskonnal on võimalik sel aastal kasutada oma võidetud "telgivaba majutuse" paketti!


Osalejate arv Läti matkal on sama mis igal aastal. Kui tunned et tahad tulla, siis otsustamisega pikalt viivitada ei tasu. Elu on näidanud et ühel hetkel võib hilja olla.

Ürituse ajal on tungivalt soovitatav kasutada kiivrit ja muid asjakohaseid kaitsevahendeid.

Registreerumiseks palume kanda osalustasu matkaklubi Lõunamatkad arveldusarvele EE232200221011934711.
Osalustasu suurus kolmepäevase matka puhul on 175 EUR
, soodusgrupile(õpilased, tudengid, pensionärid) on osalustasu suuruseks 165 EUR.
Kes soovib tulla neljapäeval, siis see pakett on vastavalt 40 eurot (soodusgrupile 35 eurot) kallim, aga sisaldab ka lisaks kahte lisasöögikorda (õhtusöök neljapäeva õhtul ja hommikusöök reede hommikul) ning võimalust parkida oma auto laagripaigas ja elada mõnusalt sisse laagriellu juba eelmisel päeval, mis on ühtlasi ka Eesti taasiseseisvumispäev.


Osalustasu tasumisega loetakse teie registreerumine üritusele õnnestunuks.
Registreeruda saab seni kuni kodulehele pole pandud teadet kohtade täitumise kohta.


Nõuetekohaselt registreerunud ja osavõtutasu tasunud saavad:
• vastavalt valikule kas neljal või kuuel korral sooja toitu, lisaks toimuvad ürituse jooksul matkarajal mitmed degusteerimised ja/või kergemad eined
• külastada kõiki ürituse programmis olevaid vaatamisväärsusi ning giididega ekskursioone
• osaleda kõigil ürituse käigus toimuvatel kultuuriüritustel
• ürituse infomaterjalid
• vajaduse korral meditsiinilist ja tehnilist abi
• võtta osa meeskonnavõistlusest rändkarikale ja auhindadele

Kõik vajalikud infomaterjalid saab kätte matka registratuuris kas neljapäeval 20. augustil laagripaigas või reedel 21. augustil stardis Dobeles.
Lisainfo ja täpsustused ilmuvad edaspidi meie kodulehe uudiste rubriigis.

Kõigil kellel registreerimine õnnestus ja kes soovivad lisatasu eest nn "telgivaba majutust" (erineva suuruse ja hinnaga toad, aga kohtade arv piiratud ca 75-ga) või ühistransporti alguse ja lõpuga Tartus (aeg täpsustamisel), palume oma soovist meile e-posti vahendusel kohe peale registreerimist teada anda. Kes ees, see sees ning võib telgi, mati ja magamiskoti üldse koju jätta!

PS. Jalgratast ja kiivrit palume mitte unustada.

Lisainfo: e-mail: abi(at)matkaabi.ee
Kuna üritus on populaarne ja osaluskohti vähem kui soovijaid, siis registreerimise reeglites muudatusi pole ja need on jätkuvalt sellised:
1. üritusele registreerimine on nimeline ja ülekande tegemisel palume selgitusse märkida kõigi osalejate nimed, kelle eest tasutakse. Nimetuid broneeringuid kahjuks vastu ei võeta ja see raha tagastatakse.
2. üritusest osavõtja nimevahetus on lubatud tasuta kuni ürituse alguseni [kui üritusele registreerijal on õigus soodustusele (õpilane, üliõpilane, pensionär), siis osaleja vahetumise korral isiku vastu kellel puudub õigus nimetatud soodustusele, tuleb mandaadis tasuda hinnavahe; vastupidise variandi puhul tagasimakset ei toimu]
3. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 3 kuud enne üritust tagastatakse 90% osalustasust
4. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 1 kuu enne üritust tagastatakse 50% osalustasust
5. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 3 päeva enne üritust osalustasu ei tagastata, aga väga mõjuval tervislikul põhjusel ning seda tõendava arstitõendi esitamisel saab järgmise aasta Läti rattamatkale registreeruda poole hinnaga
6. vähem kui 3 päeva enne üritust ja hiljem ning muudel juhtudel osalustasu ei tagastata ja palume nende juhtumite tarbeks ning ka matkal osalemiseks ennast kindlustada


Lätis näeme!

Fotosid eelmistest aastatest