MATKAKLUBI LÕUNAMATKAD koostöös Läti partneritega esitleb:

Rattamatk
"Ei saa me läbi Lätita 20"

19-22. august 2021

Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita" on jõudnud oma kahekümnenda verstapostini. Aeg on olnud keeruline ja ettevalmistustöid veel jagub, aga tänane seis annab meile julguse kinnitada, et matk toimub jällegi traditsioonilisel ajal augusti lõpus. Kuigi tundub, et nende 19 aasta jooksul oleme olnud Lätis igal pool, siis on meil ka juubeliaastaks üllatusi. Piirkonda kutsutakse Kuramaa Šveitsiks.
Kuramaa väikelinnu jääb meie teekonnale seekord suisa 4, teeme neis linnaekskursioonid ja alguspunktiks on kaunis Kandava linn. Kohale saab tulla mööda Riia-Ventspils maanteed.
Arvestasime eelmisel aastal positiivse tagasiside saanud ühe laagripaiga kontseptsiooni ning valisime selleks tõeliselt eraldatud paiga. Kuna on selline ümmargune number, siis leidsime et alla nelja päeva ja kolme öö välja ei vea. Laagripaik võimaldab pakkuda pisut privaatsemat telgivaba majutust kui eelmisel aastal. Jagame seda ikka põhimõttel, et kes on registreerunud ja küsib, saab parema valiku.

See matk viib meid näiteks külastama Guinessi rekordite raamatu andmetel maakera põhjapoolseimat avamaa viinamarjamäge, mis asub Sabiles Abava jõe ürgoru nõlval.
Külastame omapärast Nukuaeda ja eripalgelisi muuseumeid. Näiteks puidust mänguasjade muuseumit Sabiles ja Pedvale vabaõhukunstimuuseumit ning kui kavasse mahub ka Kuramaa sõjamuuseumit.
Degusteerime erinevates kohtades häid asju!


Sõidame rodeliga (plekkrennis sõitev kelk, mida Baltimaades on võimalik proovida ainult kahes kohas) mäel nimega „Rootsi müts”, mille legend räägib: "Rändur, Sinu ees on mägi, mis hoiab ajaloolist saladust. Ta ootab endiselt oma tõelist avastajat. Mäel on järskude nõlvadega kolmnurkne kuju. "Rootsi mütsi" mägi on olnud ohverdamise paik ning sinna on maetud Rootsi sõdur ja tema naine, kelle mälestuseks on istutatud pärn ja tamm.
Teekonna pikkus on ca 200 kilomeetrit. Pikema (aga mitte liiga pika) sõidurõõmu saate teisel ja kolmandal päeval. Esimene päev on sisseelamise mõttes kõigil võimalik läbida ka rattavabalt, aga see on eelkõige prooviks neile, kes seda paketti küsisid!
Kedagi ei jäeta rajale üksi ning tehnoabi ja meditsiiniabi on samuti rajal olemas.


Nii nagu eespool mainitud, siis laagripaik on kõigil õhtutel sama. See asub eraldatud kohas, on avar, pesemisvõimalustega ja õhtuti saab ka sauna! Hommikuti ei pea asju kokkupakkima ja õhtul lahtipakkima ning seega jääb rohkem kvaliteetaega vabas looduses matkakaaslaste seltsis. Seda olete meilt ju alati küsinud.
Jätku saab meeskonnavõistlus auhindadele ja rändkarikale, kuid pakume ka muud meelelahutust. Laupäeva õhtuks säästke energiat. Lubame et pühapäevane distants saab olema lühike ning kui kõik laabub, viime teid õnnelike kollide maale!


Osalejate arv Läti matkal on sama mis igal aastal (kui ei kehtestata täiendavaid piiranguid). Kui tunned et tahad tulla, siis otsustamisega pikalt viivitada ei tasu. Elu on näidanud et ühel hetkel võib hilja olla.

Ürituse ajal on tungivalt soovitatav kasutada kiivrit ja muid asjakohaseid kaitsevahendeid.

Registreerumiseks palume kanda osalustasu matkaklubi Lõunamatkad arveldusarvele EE232200221011934711.
Osalustasu suurus on seekord nelja päeva pikkuse matka puhul 225 EUR, soodusgrupile (õpilased, tudengid, pensionärid) on osalustasu suuruseks 210 EUR.

Osalustasu tasumisega loetakse teie registreerumine üritusele õnnestunuks.
Registreeruda saab seni kuni kodulehele pole pandud teadet kohtade täitumise kohta.

Nõuetekohaselt registreerunud ja osavõtutasu tasunud saavad:
• kuuel korral sooja toitu, lisaks toimuvad ürituse jooksul matkarajal mitmed degusteerimised ja/või kergemad eined
• külastada kõiki ürituse programmis olevaid vaatamisväärsusi ning giididega ekskursioone
• osaleda kõigil ürituse käigus toimuvatel kultuuriüritustel
• ürituse infomaterjalid
• vajaduse korral meditsiinilist ja tehnilist abi
• võtta osa meeskonnavõistlusest rändkarikale ja auhindadele

Kõik vajalikud infomaterjalid saab kätte matka registratuuris neljapäeval 19. augustil Kandavas või laagripaigas.

Lisainfo ja täpsustused ilmuvad edaspidi meie kodulehe uudiste rubriigis. NB! KAVA TÄIENEB.

Kõigil kellel registreerimine õnnestus ja kes soovivad lisatasu eest nn "telgivaba majutust" (erineva suuruse ja hinnaga toad, aga kohtade arv piiratud ca 75-ga) või ühistransporti alguse ja lõpuga Tartus (ajad täpsustamisel), palume oma soovist meile e-posti vahendusel peale registreerimist teada anda. Kes ees, see sees ning võib telgi, mati ja magamiskoti üldse koju jätta!

PS. Jalgratast ja kiivrit palume mitte unustada.

Lisainfo: e-mail: abi(at)matkaabi.ee või telefonil 5646 6554.Kuna üritus on populaarne ja osaluskohti vähem kui soovijaid, siis registreerimise reeglites muudatusi pole ja need on jätkuvalt sellised:
1. üritusele registreerimine on nimeline ja ülekande tegemisel palume selgitusse märkida kõigi osalejate nimed, kelle eest tasutakse. Nimetuid broneeringuid kahjuks vastu ei võeta ja see raha tagastatakse.
2. üritusest osavõtja nimevahetus on lubatud tasuta kuni ürituse alguseni [kui üritusele registreerijal on õigus soodustusele (õpilane, üliõpilane, pensionär), siis osaleja vahetumise korral isiku vastu kellel puudub õigus nimetatud soodustusele, tuleb mandaadis tasuda hinnavahe; vastupidise variandi puhul tagasimakset ei toimu]
3. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 3 kuud enne üritust tagastatakse 90% osalustasust
4. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 1 kuu enne üritust tagastatakse 50% osalustasust
5. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 3 päeva enne üritust osalustasu ei tagastata, aga väga mõjuval tervislikul põhjusel ning seda tõendava arstitõendi esitamisel saab järgmise aasta Läti rattamatkale registreeruda poole hinnaga
6. vähem kui 3 päeva enne üritust ja hiljem ning muudel juhtudel osalustasu ei tagastata ja palume nende juhtumite tarbeks ning ka matkal osalemiseks ennast kindlustada


Lätis näeme!

Fotosid eelmistest aastatest