16. september
-
Noppisime kodulehele pilte selle aastasest Läti matkast ja tundub et jõudsite kõikjale!
29. august
-
Selleks aastaks on siis hooaeg läbi. Läti rong on läinud ning palju toredaid pilte matkast Läti grupis FB-s liikvel.
Kanuumatkadega lõpetame ülehomme ja katsetuste järgus olnud mutipalliga samuti. See projekt käivitub suuremalt järgmisel aastal.

15. august
-
Läti matka alguseni on jäänud ainult 3 päeva. Anname teile juhised kuidas kohale jõuda.
Buss ja kaubik sõidavad Tartu raudteejaamast välja reede hommikul kell 7.00. Palume kõigil broneeringu tegijatel aegsasti kohal olla. Sõitu koordineerivad Väino ja onu Lauri.
Mandaat alustab tööd reedel kell 10.00 Lilastes PORTO RESORT hotelli piknikuplatsil. Matka start on kell 11.00. Esimene päev on arvestatav sõidupäev ümber Ada˛i polügooni ning teisel päeval seikleme Riias ning selle lähiümbruses. Kolmas peojärgne päev on selline lõdvestussõit.
Kõik kes tellisid neljapäeva õhtuks toad (rõhutame, need pole need toad mis laagripaigas), saavad reede hommikul kell 9 hommikust süüa.
Samal ajal palume kohal olla ka neil, kes tellisid endale eraldi hommikusöögi rootsi lauas. Kahjuks panime me kohviku võimsuse proovile ja varem FB postituses reklaamitud kohvikus tellimise võimalus kohapeal ei kehti s.t. soovitame neil, kes hommikusööki reedeks ei tellinud, süüa teel mandaadipaika.
Lätis näeme...
10. august
-
Läti matka eelõhtuks (neljapäev) on veel pakkuda paar kahekohalist tuba matka mandaadi lähedusse. Pakutakse ka hommikusööki rootsi lauas. Kui peaks olema huvilisi ainult reedese hommikusöögi jaoks, siis võtke samuti ühendust. Hommikusöögi hind on 10 eurot rootsi lauas.
19. juuli
-
Kui eelmisel aastal toimus meie Läti rattamatkaga samal nädalavahetusel ümbruskonnas kodukohvikute päev ning osalejatel avanes võimalus paari teeäärsesse kohvikusse ka sissepõigata, siis sel aastal lisame vunki juurde ning laupäeval 19. augustil toimub Läti üks kuulsaimaid festivale - silmufestival Carnikavas. Sättisime oma raja sealt mööduma.
Traditsiooniline silmufestival Carnikavas on maakonna kõige kuulsaim üritus, mida tähistatakse igal aastal augustis, tähistades 1. augustil algavat ja 1. veebruarini kestvat püügihooaega.
Päeva jooksul toimub käsitööliste laat, pidulik rongkäik, spordiüritused, paadiparaad, muusikute kontsert, kiiruisutamisvõistlus. Üks olulisemaid sündmusi on Carnikava silmusupi keetmine 400-liitrises pajas.
19. juuni
-
Kanuumatkade hooaeg on meil avatud. Tulge sõitma!
24. veebruar
-
Läti rattamatk toimub 18-20. augustil.
Seda hetke on oodatud 21 matka ja nüüd me teeme selle ära. Sellel aastal siseneme jalgratastega Riia linna. Seikleme Riia põhja- ja idarajoonides. Oleme kindlad, et suudame näidata teile paikasid, milliste nurkade alt te veel Riiat näinud pole. Nagu Vabadussõjas Johan Pitka, siseneme Riia linna Daugava suudme aladelt. Programmis on mitmeid eriilmelisi muuseume, näitame lätlaste laulupidude pühapaika ja saame oma jalgratastega vallutatud linnade nimistusse vähemalt kaks uut linna.

24. veebruar
-
Head Eesti Vabariigi aastapäeva!
1. september
-
Läti kruusateed on meie esimesest "Ei saa me läbi Lätita" rattamatkast peale palju kõneainet andnud. Möödunud on 21 aastat ja mõned asjad ning mõned teed ei muutu. Mõni nimetab seda traditsiooniks, mõni ei ütle midagi (kui eelnevalt on tekstist kõik ropud sõnad eemaldatud). Hoolimata sellest on nende teede ääres elu oma salapärasuses ja siiruses. Olgu selleks siis mõni laudas asuv kinofarm, metsas asuv muuseum või päris sellesama teeäärne kodukohvik. Igal matkal on olnud midagi, mis üllatab. Me mõtlesime kas suudame seda veel peale 20-t aastat, aga hoolimata kõigest on meil veel mõtteid ja üllatusi. Äkki suudame nad järgmiseks aastaks ka vormi valada, aga see saab olema hoopis teine koht ja teine matk!
31. mai
-
Alustame sel aastal kanuumatkadega 1. juuni asemel 10. juulil.
11. märts
-
Läti matka telgivaba majutusel on jäänud veel üksikud lisavoodikohad. Kui midagi peaks veel suve jooksul vabanema, siis me anname täiendavalt teada. Matka osaluskohad on samuti täitunud kiirelt ja me ei hakka nendele viimastele kohtadele reklaami tegema. Kindlasti on kellegile pikaajalistest osalistest jäänud seekordne registreerimise algus märkamata.
18. veebruar
-
Pisut jälle rõõmsamaid uudiseid. Peale kahte aastat tegutsemist piiranguterohkes Lätis, näeme jälle tunneli lõpus valgust. Meil õnnestus allkirjastada leping ühes kaunis järveäärses privaatses puhkebaasis ja see lubab meil kinnitada, et 19-21. augustil toimub rattamatk „Ei saa me läbi Lätita” juba 21-st korda. Registreerimine matkale algab 1. märtsil. Täpsem info ilmub samuti alates 1. märtsist järk-järgult meie kodulehele.
26. august
-
Korraldajad tänavad kõiki Läti matkast osavõtjaid haruldaselt meeldiva seltskonna eest! Ilma teieta poleks see matk nii vägev kui ta on. Nii palju tänusõnu, käepigistusi, kallistusi, kingitusi pole me kunagi saanud! See aitas säilitada sära silmis ka magamata ööde järel. Ilusat suve jätku kõigile!
13. august
-
Anname teada, et alustame matka 19. augustil kell 13 Kandava spordihoone (Skolas iela 10) esiselt platsilt. Mandaat alustab tööd alates kella 12-st ja sealt saate kogu edasise info. Kohapeal supp ja kõik tegevused toimuvad õues. Lätis kehtib kõigis siseruumides maski kandmise nõue ja selleks otstarbeks (näiteks poodi sisenemine) palume maski kaasa võtta.
Paneme südamele, et mitte keegi ei tuleks matkale haigustunnustega. See on meie kõigi huvides. Soovitavalt kindlustage ennast (ka COVID kindlustuskaitse on võimalik), et te oleksite kaitstud ootamatuste eest.
Lätti sisenemiseks tuleb täita mitte rohkem kui 48 tundi enne sisenemist kodulehel https://covidpass.lv ankeet. Iga inimese kohta tuleb täita eraldi ankeet. Sealt saadav QR kood salvestage telefoni või printige välja. See on oluline! Lisaks kandke igal pool endaga kaasas vaktsineerimist, läbipõdemist või testimist tõendavat dokumenti. Lätis kehtib testitutele hetkel karantiininõue. Loomulikult ärge unustage ka muid kaitsevahendeid (kiiver, kilemantel, kondoomid, kindad ja muu).
Vaadake ka oma jalgratas üle, et saaksite matka ilusasti alustada. Rajal on meie mehaanik Raimo teid jälle aitamas. Loodame et tuleb ilus juubelimatk!
9. august
-
Viimased uudised Lätist lubavad meil oma matka korraldada. Sisenemise reeglite kohta tuleb viimane uus info nädala lõpus. Meie poole on pöördutud, et tervislikel põhjustel otsitakse ühele matkajale asendust. Kui kellegil on huvi, siis saadame kontaktid, et saaksite kokkuleppida.
14. juuli
-
Oleme veetnud pikki päevi Lätis, et teha viimaseid ettevalmistusi juba 19. augustil algava Läti rattamatka korraldamiseks. Kõik on kontrolli all, viinamarjad valmivad ja meid oodatakse!
Kuna tegu on kahekümnenda rattamatkaga, siis palusime seekord valmistada ka mõned meened. Infoks teile, et tänase seisuga oleme Läti matkadel läbinud jalgratastel kokku täpselt 40 linna (me ei arvesta autoga läbimisi) ja sel aastal lisandub veel 4. See info on talletatud nii termotopsile, plekkkruusile kui kaelussallile ja spordisärgile. Kõik tooted on kvaliteetsed. Kui soovid nad leida juba mandaadis enda infokotikesest, siis tellida saab tänasest kahe nädala jooksul. Lisame siia ka foto kruusidest.
Termokruus on graveeritud tekstiga, lekkekindel, suurusega 310ml. Teised tooted kvaliteetse sublimatsioontrükiga (kaelussall täistrükk). Plekist kruusi suurus on 380ml. Spordisärk Fantasy on helesinine(blue atoll) ja saadaval nii naiste kui meeste mudelina (kirjuta meile ainult oma soovitud suurus). Kui soovid kogu komplekti (termotops, plekkkruus, kaelussall ja spordisärk) on hind 40 eurot. Üksikult tellides on hinnad - termotops 15, plekkkruus 9, kaelussall 6 ja spordisärk 13. Saada oma soovid e-mailil abi@matkaabi.ee
10. mai
-
Registreerimine Läti matkale on lõppenud.
8. mai
-
Sulgesime eilsega Läti matka nn "telgivaba paketi" nimekirja. Matkale endale on jäänud mõned viimased kohad ja võibolla vabaneb veel esmaspäeval paar kohta nendelt kes palusid pikendust otsustamisel.
5. mai
-
Registreerimine 20-le Läti rattamatkale on tänasest avatud!
27. aprill
-
Rõõmsamad uudised lubavad meil Läti rattamatka registreerimisega alustada nädala pärast - 5. mail.
Jah, see on tõesti juba kahekümnes aasta!
17. märts
-
Oleme alates 1999. aastast järjepidevalt igal aastal korraldanud jalgrattamatku Eestis, Lätis ja Leedus. Mõnel aastal isegi kõigis kolmes riigis korraga.
Alates 2002. aastast alustanud rattamatk „Ei saa me läbi Lätita“ on jõudnud sel aastal oma kahekümnenda verstapostini.
Hoolimata valitsevast olukorrast nii Eestis kui Lätis, oleme iseloomult positiivsed ja loodame ka sel aastal, traditsioonilisel ajal, oma matka korraldada.
Õnneks võimaldas eelmise suve lõpp teostada poole matka ettevalmistustööst ja tahame suvel, olukorra normaliseerudes ettevalmistuse lõpetada.
Soovime sel aastal matkale lisada natuke rohkem pidulikkust nagu ümmargusele numbrile kohane ja loodame et olukord soosib seda.
Registreerimise detailid ja tingimused selguvad lähiajal. Hoidke infol silma peal ja hoidke ka ennast ja teisi!
See matk lihtsalt toimub ükskord niikuinii!
31. august
-
19. Läti rattamatk on saanud ajalooks. Tänud toredatele osalejatele!
Esitleme siin teile matka 3 päeva Iljari monteerituna, iga päev ühe minutilise klipina.
1. päev, 2. päev ja 3. päev.
Lisaks veel peaaegu 200 fotot.
18. august
-
Oluline teadaanne kõigile matkal osalejatele meie meditsiini valdkonna juhilt:"Koroonaviirus on jätkuvalt meie keskel! Ära tule rattasõidule haigena (köha, nohu, kurguvalu, palavik, kõhulahtisus) või kui oled tulnud riskipiirkonnast reisilt ja peaksid olema 14 päeva koduses karantiinis".
17. august
-
Nüüd on see nädal käes! Läti matka ametlik avamine toimub reedel 21. augustil kell 12.00 (matka mandaat töötab alates 11.00) Dobele linna spordihalli ja infopunkti ees aadressil Tervetes iela 10. Kõigile kes saabuvad juba eelmisel päeval on avatud alates kell 17.00 laagripaik puhkekompleks NIEDRAS territooriumil Zebruse järve kaldal (gps koordinaadid N 56.63961 E 22.99684. Õhtusöök kell 21.00. Ärge solvake kokka!
Ärgem unustagem, et tegu on ka Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäevaga. Suur õueküünal ja väike eesti lipp kaasa!
12. august
-
Kõigist ootamatustest ja muudatustest hoolimata saab täpselt nädala pärast toimuma juba 19. Läti rattamatk. Mõningad külastuskohad on asendatud seoses rangemate reeglite kehtimisega ja mõned jäävad ootama järgmist aastat. Salduse linna asendasime seekord Auce linna külastusega. Usume et väga paljud teist pole veel selles linnas käinud. Sealkandis asus(asub) Baltimaade suurim metsavendade punker, mida külastame. Lisaks on programmi lisandunud üks Lätimaa huvitamaid loodusparke - Tervete looduspark, Lätimaa suurim orhideede kollektsioon, eksootilised loomad. Kommitehas on asendatud karastusjookide tehasega aga põhiasjad on ikka kavas. Ürituse üks põnevaimaid külastuskohti CINEVILLA on meie ootel. Lisame täpsed juhised kohalejõudmiseks esmaspäeval siia kodulehele.
7. august
-
Palume kõigil kes broneerisid endale Läti rattamatkale ühistranspordi koha (uusi soovijaid enam juurde ei mahu) saata meile oma telefoninumber e-mailile abi@matkaabi.ee, et saaksime teiega enne matka operatiivselt suhelda.
31. juuli
-
Läti rattamatka "telgivaba" majutuse võimalused on seoses ühe majutushoone mitteõigeaegse valmimisega kitsenenud. Anname teada et suudame suuremale osale senistele soovijatele küll tagada "telgivaba" majutuse, aga kahjuks on kõik majakesed või toad minimaalselt kuuekohalised s.t. palume teil leida endale meeldivad kaaslased või privaatsuse soovijatel soovitame võtta kaasa telgi. Laagripaik on suur ja kaunis!
5. juuni
-
Läti rattamatkale registreerumine sulgub tänasega seoses kohtade täitumise tõttu.
1. juuni
-
Palume "telgivaba majutuse" ja muud erisoovid saata aadressil abi(at)matkaabi.ee
1. juuni
-
Läti rattamatkale registreerimine on tänasest avatud!
28. mai
-
Seoses positiivsete (positiivne lugeda siin selle sõna parimas tähenduses) sõnumitega Lätimaalt saab ka sel aastal toimuma rattamatk "Ei saa me läbi Lätita". Ikka traditsioonilisel ajal ja mõnede väikeste muudatustega, mis usume teile pigem meeldivad.
Registreerimine Läti rattamatkale algab esmaspäeval - 1. juunil!
6. aprill
-
Aeg on tõesti nii kaugel, et enamikel varasematel aastatel on registreerimine Läti rattamatkale sel ajal juba lõppenud. See kevad on teistsugune.
Asi ei ole ettevalmistuses, sest sellega alustame juba sügisel peale eelmise matka lõppu ning ideid ja kontakte on meil vähemalt paariks aastaks ette. Korraldajatel on alati olemas lisaks plaanile A ka plaan B ja plaan C. Käesoleval hetkel ei ole me veel valmis ütlema, millist plaani me kasutame. Aeg annab arutlust.
Filosoof Friedrich Nietzsche on öelnud, et kõik, mis ei tapa, teeb tugevamaks.
Käituge vastutustundlikult, hoidke ja armastage üksteist ning ükskord me väntame niikuinii!
24. jaanuar
-
19. Läti rattamatk ootab veel viimast Läti riigi poolset kinnitust, et oleksime kantud nende ürituste kalendrisse ja saaksime kasutada sel aastal ühte meeldivat spordibaasi kogu ürituse kestel. See täiendus parendab nii osalejate kui korraldajate elu. Arvatavasti alustame ka sel aastal registreerimist koos kevade saabumisega. Kuigi mis salata, ilma järgi kevad ju väljas ongi!
6. oktoober
-
Põlvamaal toimuvad 26. oktoobril EMV jalgrattamatkatehnikas. Kogu info Matkaliidu kodulehelt või Facebookist.
21. august
-
Läti matka korraldajad tänavad kõiki, kes tegid meile selle matka korraldamise meeldivaks ja kergemaks. Loodetavasti saite nautida neid imeilusaid loodusvaateid ja saite aru et Kurzeme kuulub ikka merele. Siin laagrist üks viimase õhtu pildike peakorraldaja telefoni läbi.
17. august
-
Juba mõne tunni pärast saab alguse meie 18. Läti rattamatk. Liepaja oma öises ilus on kaunis. Ilusamad saavad veel olema täiskuuööd Pape looduspargis!
16. august
-
Oleme otsustanud olla pisut loodussäästlikumad ja mitte nii palju paberit kulutada. Kellel vajadust pole paberi järele, saab tutvuda siin matka vaatamisväärsustega.
15. august
-
Läti rattamatka autoparkla asub Riia poolt tulles ca 10 kilomeetrit enne Liepajat, Grobina Gümnaasiumi territooriumil (avatud alates 11.30) aadressil Skolas iela 1, GROBINA linn.
Matka registratuur asub (alates 12.00) ja avamine toimub (kell 13.00) vastselt uuendatud Grobina ordulinnuse varemetes. Grobina ordulinnus oli keskajal Liivi ordu linnus kus resideerus Grobina foogt.
Tõsisemalt vaatame teid üle esimeses külastuskohas Liepajas - Karosta vanglas.
Viimased andmed lubavad ka ilusat ilma!
11. august
-
Läti rattamatkale suunduv buss alustab teekonda laupäeva hommikul kell 5 Tartu raudteejaamast. Kuna teekond on pikk, siis sel aastal palume Tallinnast rongiga tulijatel eelmisel õhtul Tartusse tulla. Buss on kohal rataste laadimiseks juba alates kella 4.30-st.
Palume ka kõigil tulijatel meile saata oma kontakttelefon, et saaksime teiega operatiivselt sidet pidada. Sõit ja rattavedu marsruudil Tartu-Liepaja-Tartu maksab 60 eurot. Bussijuhiks ikka Väino nagu viimastel aastatel olnud on.
Mandaat Liepajas on avatud alates 12-st. Ürituse avamine kell 13.00. Täpse asukoha anname siis, kui on selged järgmise laupäeva ilmaolud!
4. august
-
Läti rattamatkani on jäänud vähem kui 2 nädalat ja õige pea hakkame teile andma olulist infot kohalejõudmise, majutuse ja oluliste kellaaegade kohta. Pisut veel kannatust.
Meilt on küsitud ka matka osaluskohtade kohta. Kahjuks peame vastama, et kõik kohad on jätkuvalt hõivatud.
19. juuni
-
Teade Jaanuselt Läti rattamatka osalejatele.
6. mai
-
Läti rattamatka kohad on selleks aastaks täitunud. Kui keegi pikaajalistest Läti matka fännidest jäi ilma, siis võite veel igaks juhuks mai lõpus küsida. Juba augustis hakkame selgitama kaugel Liepajas kas Kurzeme ikka kuulub merele! Teid ootavad Nica ja muud üllatused!
29. aprill 2019
-
Rattamatkale "Ei saa me läbi Lätita 18" registreerimine on kohe-kohe lõppemas. Meil on veel väljapakkuda ainult mõned telgikohad.
1. aprill 2019
-
Rattamatkale "Ei saa me läbi Lätita 18" registreerimine on avatud nüüd ja see ei ole aprillinali!
27. jaanuar 2019
-
Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 18" toimub 17-20. augustil 2019.
NB! Pääsmete müük algab 1. aprillil.
21.09.2018
-
Läti matkal Ludzas sai räägitud Lutsimaast ja lutsi eestlastest. Kellel on veel soovi seda teemat põhjalikumalt lugeda, siis link asub siin.
07.09.2018
-
17. "Ei saa me läbi Lätita" rattamatka käigus sai vallutatud Latgale kõrgeim tipp Lielais Liepukalns (Suur Pärnamägi, 290 meetrit). Lisaks asus seal tipus veel 34 meetri kõrgune vaatetorn, mille vallutamine käis meeskonnamängu juurde. Tänu sellele kõigele oli rada tavalisest raskem. Loodetavasti on kõik osalejad väljapuhanud ning meenutavad ainult positiivseid emotsioone.
Meeskonnamängu rändkarikas läks sel aastal aastaks ajaks võistkonna "Metskassid" kätte. Kõike kaunist kõigile ja vaatame mis tulevik toob!
14. august
-
Juba reedel 17. augustil saab alguse järjekorras 17-s "Ei saa me läbi Lätita" rattamatk, kus 150 Eesti ratturit kogunevad Läti kõige vanemasse linna - Ludzasse.
16. juuli
-
Iga asi saab kord otsa ja nii sai möödunud nädalavahetusel ilusa lõpu meie rattamatkajate kokkutulekute sari. Täname kõiki kes kohale tulid ja tore oli teiega!
In memoriam Eesti Rattamatkajate kokkutulekud 1999-2018.
13. juuli
-
Kokkutulekul saab toimuma Eesti matkade teemaline mälumäng. Väike eelis on neil kes rohkematel matkadel käinud, aga võit pole võimatu ka uuel tulijal.
13. juuli
-
Eesti matkale enam sisemajutust pakkuda pole, aga ilma lubab sooja. Loodetavasti ei ole tõeline matkaja ka telgist võõrdunud. Palume kindlasti kaasa võtta ka rattaluku. Lõuna-Eestis on nädalavahetusel rahvast liikumas sel nädalavahetusel väga palju.
13. juuli
-
15. ja viimane rattamatkajate kokkutulek algab juba homme. Kui 13. kokkutulekul oli meil läbivaks teemaks nõidumine ja maagia, siis tänaseks on nõiad puhkusel. Käesolev aasta on pidulikum EV100 aasta ja seekord saadab nii Eesti kui Läti rattamatka sini-must-valge stiil.
6. juuli
-
Eesti rattamatkal saab õhtul laagripaigas sauna, lõpetamise puhul sööme torti ja vaatame slaidiesitlust möödunud aastatest.
26. juuni
-
Aeg on jõudnud nii kaugele, et jaanituled tehtud, suvi ja puhkus käes ning meie rattamatkad jõuavad aina lähemale. Sellega seoses hakkame sagedamini siia uudiste rubriiki infot andma.
Esimene üritus, mis tulemas, on rattamatkajate kokkutulek. Avamine on laupäeval 14. juulil kell 11.00 Rõuge kauni vaatetorni juures ja samas asub ka autoparkla.
Läti rattamatkani on veel aega, aga me palume enam mitte küsida telgivaba majutust, sest selleks pole enam kõige vähematki lootust. Nimekiri on ammu lõhki. Veel on kohti olemas ühistranspordile.
Palume kõik oma soovid saata e-maili teel. Meie info e-mail on: abi@matkaabi.ee
19. märts 2018
-
Meil on teile positiivseid uudiseid. Lätimaa laagripaigad on saavutanud valmisoleku, mis lubab meil lõpuks väljakuulutada selleaastase kauaoodatud Läti rattamatka registreerimise.
Registreerimine algab koos kevade tulekuga s.o. homme õhtul.
Matk saab toimuma Latgales ja kõigil kel peale pääsme soetamist on huvi lisaks telgivabale majutusele või ühistranspordile, saatke palun oma soovid e-mailile.
Veel enne Läti rattamatka registreerimist avaneb meie VIIMASE rattamatkajate kokkutuleku registreerimine. Leedu rattamatka sel aastal ei toimu.
1. jaanuar 2018
-
Kaunist uut matka- ja reisiaastat kõigile!
6. september
-
Seekordne Läti rattamatk lõppes siis niimoodi. Loodetavasti on ka kõik unustatud ja vahetusse läinud asjad nüüd omanike juures tagasi.
Meeskond tänab toredaid osalejaid ja soovib mõnusat suve jätku ning uute kohtumisteni!

5. august
-
3. Leedu rattamatk on saanud ajalooks. Saite sõita nii raudteel kui rodelil. Oli lõbus ja sai kino ning nalja. Kas see ka traditsiooniks muutub, eks tulevik näitab.
Meie kaunist laagripaika Karališkise järve ääres külastanud "lõbusad Leedu röövlid" tervitavad teid ja nagu fotolt näha, õnnestus osadel meeskonna liikmetel siiski varjuda ja me kohtume Lätis. Loomulikult oleme ka sinna teie jaoks varunud hulga põnevat. On võimalus tutvuda Läti väiketootjate õlle- ja veinitoodetega, saate käia rahvusvahelise tähtsusega linnuvaatlusalal, igaüks saab õppida maalikuntsnikuks, tutvuda loodustoodetega, mis aitavad haiguste vastu. Teid ootab magus üllatus, Jaapani tuba, meeskonnamängud ja raba ületus mida kindlasti veel teist keegi rattaga teinud pole, tammepuu kuhu 8 inimest sisse mahub ning veel palju muud põnevat. Täpne info matka kohta ikka registratuuris ning olulised kellaajad nädal enne üritust. Kellel on õnnestunud pääse soetada, olete oodatud!
12. juuli
-
Juba ülehomme algav Leedu rattamatk on osutanud korraldajatele väikese väljakutse seoses läheduses toimuva muusikafestivaliga. Ürituse parimaks korraldamiseks vaatasime kõik detailid veel mitmeid kordi paberil üle ning nüüd oleme valmis avaldama parkla ja avamiskoha asukohad ning olulisemad kellaajad. Täpse ürituse ajakava saab iga osaleja kohapeal Anykšĉiais registratuuris.
Üritus avatakse reedel 14. juulil kell 13.00 kohaliku Regionaalpargi keskuses. Anykšĉiai Regionaalpargi direktor Kestutis Ŝerepka tutvustab parki ja ümbrust.
Alates kella 12-st töötab registratuur sealsamas Regionaalpargi keskuses, kust saab kätte kõik ürituse materjalid. Enne ja pärast avamist saab külastada nii Regionaalpargi Külastuskeskust kui ka vastasmajas asuvat põnevat valgusillusiooni "COSMOS" Linnutee.
Autode parkla asub reaalselt Kestucio gatve`l, kuid ametlik aadress on: Kalno gatve 6, Anykšĉiai. Kui viimane aadress sisestada, siis näitabki õiget kohta.
Peatänavalt tuleb keerata otse Kalno tänavale.
7. juuni
-
Läti rattamatk toob lisaks muule nostalgiale tagasi meeskonda meie esimestel aastatel sinna kuulunud ja vahepeal laias maailmas tegusid teinud "Karumsi tüdruku" Reena ja legendaarse "kollase pakiveo kaubiku juhi" Bruno!
7. juuni
-
Nii ilm kui kalender hakkavad järjest suvele lähenema ning see tähendab ühte. Meie rattamatkade aeg läheneb. Esmalt siis Leedu rattamatk. Esimene laagripaik sai meil valitud niivõrd suur, et soovi korral saame seal pakkuda sisemajutust kõigile soovijatele. Teine laagripaik üllatab teid kahe saunaga. Mõlemad laagrid asuvad veekogude ääres.
13. märts
-
Leedu rattamatka pääsmete müük algab 19. aprillil.
Kuna Läti rattamatka kohad on otsas, siis kõigil kellele sel aastal sinna ei jagunud kohta, on uus võimalus olla kiirem ja tulla meie selleaastasele teisele matkale, mis saab olema asukohalt kindlasti atraktiivne.
26. veebruar
-
16. Läti rattamatka pääsmete müük algab kolmapäeval - 1. märtsil.
15. jaanuar
-
Eile oli taliharjapäev ja kuigi vanarahvatarkuse järgi peaks talve selgroog murtud olema, siis suusahooaeg kestab. Loodetavasti on kõik saanud lumerõõme nautida, aga rattasõidu hooaeg tuleb lähemale. Seepärast avaldasime ka oma selleaastase ürituste kalendri siin kodulehel.
24. november
-
Me ei ole 3 kuud niisama aega raisanud. 10-11. detsembril tutvustame MatkaAbi korraldatud Riia jõulureisil oma järgmise aasta ürituste plaane. Nagu ikka on esimesel 20-l võimalik soetada sellelt reisilt ka meie populaarsema Läti rattamatka pääse endale või sõbrale kingikotti. Reisikava asub siin.
Õhtul räägib National Geographicu 2017. aasta parimast sihtkohast Alar, Lauri mängib kitarri ning öist Riia klubide tuuri juhib Sulev.
Saate käia nii folgi- kui rockiklubis. Mõlemaid kohti soovitame soojalt.
Kõik huvilised on oodatud!
29. august
-
Loodame, et suutsime teha 15-a Läti matka kõigi aegade suurima. Viimasest laagripaigast on meie kätte jäänud palju isiklikke asju, alates plätudest, ujumisriietest, käterättidest kuni soojemate riieteni välja. Samuti on osad osalejad tundnud huvi kas pole leitud rattasõiduprille, telki. Kui kellegil on infot, siis kirjutage meile. Samuti võite kirjutada kui kellegil on veel juubelisärgi soovi. Ilusat suve jätku kõigile!
19. august
-
JA LÕPUKS POMMUUDIS!
Viimasel laagriõhtul tõmbab peoõhtu „15" käima paljude eestlaste lemmik lätlane LAURIS REINIKS.
Kel veel sõnad peas ei ole, siis viimane aeg on üle korrata:
MA JOOKSEN
Linnamuinasjutt
Olla võib (verivärske lugu!!!)
19. august
-
Külastused viivad teid siidritööstusesse, lehmakommivabrikusse, Läti riiklikusse botaanikaaeda, piparkoogitsehhi, kinomuuseumi ja veel paljudesse põnevatesse kohtadesse.
19. august
-
Peoõhtu laagripaigas on teie käsutuses kokku 4 erinevat sauna. Esimeses laagripaigas on 1 saun ja teises laagripaigas dušširuumid ja jõgi.
Matkadistantsi edukalt läbinutele pakume võimalust matka lõpetuseks külastada Ogre südalinnas asuvat ehtsat Vene Sauna! Saate puhta ja õnnelikuna koju sõita nagu Aglona matkalgi.
19. august
-
Teisel laagriõhtul on matkajatel võimalik Ogre jõe kaldal paikneval vabaõhu laululaval nautida inglihäälse Läti lauljatari ja laulukirjutaja INESE NERETA autorikontserti. Siin mõned tema esitused:
Mīlestības eņģelis
Sirmā pasakā
Ciemos nāc!
19. august
-
Me oleme viimase hetkeni hoidnud saladuses selle aastast Läti rattamatka programmi, aga nüüd päev varem kergitame natuke saladuskatet.
Selle aastane programm saab olema kõigi aegade vägevaim. Me oleme võtnud parimad kogemused eelmisest 14-st aastast ja lisanud veel vürtsi juurde!

Peoõhtu stiil nagu öeldud on 15. Oleme väljaandnud ka juubelisärgi, mida saate endale tellida peoõhtuks mandaadis.
Matka avaõhtul toimub selge ilma korral unetute astronoomiahuviliste öine rattaretk Suntaži observatooriumisse. Retkest huvitatud võtke kindlasti kaasa taskulamp ja seadke töökorda rattatuled. Retkele osalemiseks andke oma osalemissoovist teada samuti matka mandaadis (kohtade arv on piiratud!). Retke pikkus 5 + 5 km.
18. august
-
Läti matka autoparkla asub Ogres aadressil UPES PROSPEKTS 15 (sisuliselt kultuurikeskuse kõrval). Autode parkimine kogu matka ajaks maksab 5 eurot. Saate maksta kohapeal parkla operaatori kätte. Neil pidi olema üks eesti keelt valdav teenindaja. Kui õnnestub panevad nad ta 20. augusti puhuks tööle.
Palume autodega tulijatel aegsasti kohal olla. Saate mandaadist enne bussi saabumist materjalid kätte ning Ogre muuseumit külastama, sest korraga sinna 150 inimest sisse ei mahu.
15. august
-
Ühistransport meie Läti matkale väljub Tartust raudteejaama juurest kell 9.00. Buss kohal alates 8.30. Bussijuht on ikka Väino ja bussirahadega tegeleb meie meditsiini valdkonna juht Maire. Palume täpne raha(40) valmis panna.
9. august
-
TÄHTIS INFO LÄTI MATKALE TULIJATELE!
Seoses Läti riigi strateegilise objekti külastusega vajaksime ühisloa jaoks teie isikukoode. Palun saatke hiljemalt 13. augustiks e-mailile: hille@matkaabi.ee
matkaklubi@lounamatkad.eu
MATKA MANDAAT ALUSTAB 20. AUGUSTIL OGRES KULTUURIKESKUSE EES (Brīvības iela 15) KELL 12.00, MATKA AVAMINE SAMAS KOHAS KELL 13.00.
8. august
-
Selleaastane Läti rattamatk saab olema pisut pidulikum. Ikkagi 15-s juba. Otsustasime et seekordse stiilipeo teema pole värv vaid 15. Jääb igaühe enda fantaasiaks kuidas ta selle lahtimõtestab. Olgu selleks 15 magamata ööd või 15 päeva või 15 läbitud aastat. See jääb ka üheks meeskonna võistluse teemaks. Kuna viimane õhtu on väga tegevusterohke, siis palume meeskondadel komplekteeruda juba mandaadis ning esimese päeva jooksul et saaksime alustada õhtul võistlustega.
3. august
-
Läti rattamatk on peagi käes ja Ogre linn saab vallutatud. Avamispaik ja mandaat asub Ogre kultuurimaja ees. Autod saab parkida sealt 100 meetri kaugusele valvega tasulisse parklasse.
Kui kellegil on ühistranspordi soovi veel Tartust, siis palume meile sellest teada anda.
Tegime veel viimase kontrollsõidu Lätimaale, et kontrollida raja ohutust ja tuvastamaks rajal rohkest veest läbimatuks muutunud kohti. Võime kinnitada, kõik on kontrolli all ja loodame et see jõgede sildadest ja tammidest vägagi sõltuv rattamatka distants meeldib teile.
Lisaks külastatavatele paikadele jäävad raja vahetusse lähedusse näiteks nii NATO lennuväli kui rohumätta küülikud.
4. juuni
-
Läti rattamatkani on veel pisut üle kahe kuu aega, aga aeg läheb kiiresti. Loodetavasti olete saanud oma vormi timmida teistel üritustel. Tahame sel aastal kolmanda päeva distantsi teha pisut lühema, et õhtul kõigil ikka sära silmis oleks. Meeskond on valmis ja loodetavasti ka osalejad.
Kui soovite Lõunamatkadega varem kohtuda, siis võite tulla meiega kanuudega sõitma. Rattamatkadest jääb Läti sel aastal ainsaks.
23. märts
-
Läti rattamatka kohad on otsas ja telgivaba majutuse soovijaid on kahjuks rohkem kui meil kohti pakkuda on. Suudame kõigile soovijatele siiski vastu tulla viimases laagripaigas, mis on tõesti eriline oma jõel asuva sauna ja muude lisaväärtustega. Esimeses kahes laagripaigas anname parima ja lähtume soovide saabumise järjekorrast.
21. märts
-
Ilusat kevade algust kõigile!
Me alahindasime teie võimekust korraldada oma elu augustis ümber niimoodi, et saate viibida Läti matkal kuni teisipäevani. Eelmise nädala reede õhtuse seisuga on Läti matka kohtadest 90%-i väljaostetud ja kes nüüd veel tahab liituda, peab tõesti kiirustama.
14. märts
-
Nagu lubasime, siis alates tänasest saate soetada pääsmeid 15. Läti rattamatkale, mis numbrist tulenevalt on nelja päeva pikkune ja pisut pidulikum. Kohad on pakkumisel kuni ürituse osalejate piirarvu täitumiseni. Kohtumiseni Lätis!
22. veebruar
-
UUDIS! Lõpuks saame anda informatsiooni selle aasta jalgrattamatkadest.
Teie soov eelmise aasta Läti matka lõpetamiselt, et 15. matk võiks olla nelja päeva pikkune ning väga keeruline piirkond suurte jõgede vahel pani meie ettevalmistuse tõsisele proovile. Tänaseks on selge et saame teie soovi täita ja kui vaja paneme ka Daugava vee tagurpidi voolama!
Päris ilma ohverdusteta me siiski ei saa. Pikaks veninud ettevalmistusperiood ei lase meil suve alguseks plaanitud Leedu rattamatka veel käesoleval aastal väljakuulutada ja me lükkame selle järgmisesse suvesse.
Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 15" toimub sel aastal samadel kuupäevadel, mis eelmisel aastal s.o. 20-23. august, aga seekord laupäevast teisipäevani. Teid ootavad huvitavad kohtumised, omapärased laagripaigad ja 15. matka vääriline tähistamine. Matkal osalejate arv nagu ikka 150 ja pääsmed koos täpsema informatsiooniga tulevad müüki esmaspäeval 14. märtsil.
3. oktoober
-
Järgmise aasta Läti rattamatk viib meid uudistama Läti suurima jõe Daugava kauneid kaldaid.
24. august
-
Läti rattamatk lõpetas meie suveüritused, aga meeldivad mälestused neist jäävad.

Foto on tehtud Leedu matka 1. laagripaigast.
13. august
-
Nagu lubatud avaldame nüüd ainult olulist informatsiooni Läti matkale tulijatele.
Meie ühistransport Väino juhtimisel alustab neljapäeval 20.augustil kell 5.30 (palume täpselt kohal olla) jalgrataste ja asjade laadimisega Tartu raudteejaamas. Väljasõit kell 6.00.
Autode parkimine toimub Valdemarpilsi linnas kohe linna sissesõidu lähedal. Tähistus olemas. Parkla on avatud alates kella 11-st. Mandaat avatud kell 11.30 kuni 13.00 Sasmaka järve rannas. Samas kohas toimub ka kell 12.30 matka avamine ja ürituse start.
Matk lõppeb pühapäeval 23. augustil kell 12.30 teises Kuramaa linnas - Talsis, mida nii mõnedki peavad Ventspilsi ja Kuldiga kõrval üheks Kuramaa ilusaimaks linnaks. Kahe linna vahemaa on 15 kilomeetrit asfaltteed ja autojuhid toimetatakse peale lõpetamist soovi korral parklasse tagasi bussiga.
Meie ühistransport Tartusse väljub kell 13.15 ja Tartus ollakse tagasi ca 19.15.
Kolme päeva vältel toimuvad mängud 4-8 liikmelistele võistkondadele ning viimasel õhtul ka pidu nimega "Ööd on siin mustad"!
Täpne ajakava ürituse kohta ja rajakaart juba mandaadis. On degusteerimisi, ekskursioone, põnevaid paiku ja ilusat loodust!
Kõige kõige objektidena näitame teile Baltimaade vanimat ja suurimat pärnapuud, ööbime järve ääres milles asub Lätimaa suurim saar ning imetleme puidust autot ja sõidame puidust rongiga.
4. august
-
Me täname positiivse tagasiside eest möödunud ürituste kohta.
Käesoleva aasta ürituste lipulaev - rattamatk "Ei saa me läbi Lätita" on varsti käes. Meil on palve nn "telgivaba majutuse" kasutajatele. Selle aasta laagripaigad asuvad väga atraktiivsetes kohtades, aga kahjuks pole meil võimalusi majutada kedagi kahe kaupa tubadesse. Sellest tulenevalt palume meile täiendavalt teada anda kes soovivad majutust ja kellega olete seda nõus jagama. Kindlasti on teil nende aastatega tekkinud omad sõbrad ja sümpaatiad kellele nüüd oleks võimalus pisut rohkem läheneda.
Veel on kohti ka meie ühistranspordile Tartust.
Kuna viibime sel nädalal seoses viimaste organisatoorsete küsimustega Lätis, millest sõltuvad ürituse algus- ja lõpukellaajad, siis see info saab kodulehele ülesse hiljemalt 18. augustil.
Lisaks saavad Läti matkal toimuma mitu aastat menukaks osutunud võistkonnamängud kogu nelja päeva vältel ning kolmanda päeva õhtul toimub lõbus pidu, mille teema avaldame peagi. Peatse kohtumiseni!
21. juuli
-
Nädalavahetusel toimunud 14. Rattamatkajate kokkutulek ja päev varem toimunud Alari saarte retk on saanud osaks meie klubi ajaloost. Saarte retke käigus vallutati nii Väike-Pakri kui Suur-Pakri saar ning traditsiooniline rattamatkajate kokkutulek tõi osalejaid üle Eesti kokku Põlvamaale Savi turismitallu. Külastati nii Edgar Valteri Pokumaad kui Maanteemuuseumit. Vaadati kohalikke huvitavaid talusid nagu Krimmi talu, Põhjala teetalu, Savi turismitalu, Kanepi aiand, Kopli taluköök ja Uibu talu. Ürituse kordaminekule aitasid kaasa hea toitlustus, saun, öökino ja üllatusesinejad!
7. juuli
-
Rattamatkajate kokkutulekul on teil võimalik osa saada üle-eestilisest avatud talude päevast, kohtuda Rändaja kujuga ja veeta lõbus laagriõhtu. Täpsem info ürituse kohta ka nüüd vastavas rubriigis.
3. juuli
-
Rattamatkajate kokkutuleku soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb 5 päeva pärast. Ürituse raames külastatakse mitmeid põnevaid kohti nagu näiteks Pokumaa, Kanepi Aiand ja Maanteemuuseum.
Kui meie sõprade seas peaks olema rockmuusika huvilisi, siis maailma rockmuusika ajaloo lipulaev AC/DC annab 22. juulil Soomes Hämeenlinnas kontserdi. Meiega on võimalus seda suurepärast show-d näha. Helista ainult telefonil 53 477 477.
21. juuni
-
Rattamatk "Võrratu Leedu 2" on saanud osakeseks ajaloos meie rattamatkade pikas sarjas. "Meeskond" on kodus ja loodetavasti ka kõik osalejad.
Sõnadesse neid kohti ja kohtumisi on raske panna. Pildid ja maitsed annavad seda matka rohkem edasi. Siit ka meie palve. Palun jagage meiega enda fotosid kuna meeskonnal oma fotograafi kaasas ei olnud ja paraku pildistamiseks aega alati napib.
Uute kohtumisteni ja ilusat alanud suve!
27. mai
-
Kas olete midagi kuulnud monteballist? Leedu matkal on võimalus teil seda mängu mängida!
25. mai
-
Kui Tallinna Raekoja platsil küsitakse õllekannu eest juba 7 eurot, siis siin on Leedu matkale tulijatele tõestusmaterjal et Leedus küsitakse ühes salapärases kohas (mis jääb distantsi kõrvale) samasuguse kannu ja maitsvama õlle eest 30 senti!
Rattamatkajate kokkutulekul kohtume ka Ränduri kujuga.
20. mai
-
Selle suve rattamatkade esimese matkani, milleks on "Võrratu Leedu" on jäänud veel kuu aega. Et matkade ootus mõnusamalt kulgeks, siis hakkame siin avaldama fotosid mõnest külastatavast paigast.
Leedu matkaga seoses oleme rääkinud siiani palju heast õllest ja ka autode parkla asub õlletehase territooriumil, aga siin üks foto südamega tehtud nukumuuseumist mida külastame.
15. aprill
-
Tänase päeva seisuga on veel vabu kohti Leedu matkale. Kuigi piirkond on tõesti erinev Palanga luidetest, soovitame seda rattasõitjale soojalt. Selle matka käigus on üheks laagripaigaks värskelt avatud turismitalu, mis lühikese ajaga on hinnatud piirkonna parimaks. Peremees tegeleb nii hirvekasvatuse kui uunikumtehnikaga ja loomulikult ei puudu laagripaiga lähedalt ka õlletehas.

Kui kahtlete kas tulla, siis teie valik on kas tunda matka järgsel päeval väikest valutunnet jalgades ja mõnusat maitset suus või tunda kahjutunnet et jätsite tulemata. Valik on teie!
15. aprill
-
Kuna Läti selleaastase rattamatka kohad on otsas, siis jääb neil kes rongile jõudsid, oodata ainult matka ja loodetavasti suudame pakkuda teistele rõõmu mõne teise üritusega.
Läti rattamatka ettevalmistamine on pikk protsess ja samas kui teie ootate Kuramaa matka, mille ettevalmistamine on kestnud meil juba vahelduva eduga 5 aastat, siis oleme meie liikunud oma ettevalmistuse vankriga aastasse 2016.
Järgmine foto iseloomustab tööd mis selle nimel tehakse ja võib ka olla järgmise aasta Läti matka alguskohaks.
10. aprill
-
Leedu matka algus- ja lõpppunkt on Birzai linn. Kõik vajalikud infomaterjalid saab kätte reedel 19. juunil matka infopunktist Birzai lossis alates kella 12:00-st. Samal ajal on võimalik külastada juba lossi näitusi, süüa leedu päraseid toite lossi restoranis. Matka avamine algusega kell 13:00, kus meie auks toimub ainulaadne Leedu tavasid tutvustav kultuuriprogramm koos väikese maitseelamusega.
Laagripaigad on valitud parimad, mida kohalikel maaturismiga tegijatel pakkuda on. Ärge peljake, lehmi siiski telkide vahel ei ole nagu kunagi Lätis juhtus.
Küll aga võib seal kohata hoopis Lõuna-Ameerika loomi.
Kes soovivad, saavad ka koju kaasa osta ökotatart (kinnitame et korraldajatele maitses) ning rapsiõli. Samuti valmivad meie laagritoidud kõige puhtamast ja ökoloogilisemast toorainest, mida kohalikud põllumehed pakuvad.
09. aprill
-
Kuna esimese matkana suvel on toimumas rattamatk "Võrratu Leedu", siis annamegi kõigepealt lisainformatsiooni just selle matka kohta.
Uudisena siis, et ka Leedu matkale on võimalik sel aastal saada kohale ühistranspordiga Tartust. Selleks, et esimene päev poolikuks ei jääks, väljub buss reedel 19.juunil Tartust juba varahommikul. Kes soovivad tulla Tallinnast, neil palume tulla rongiga Tartusse eelmisel õhtul ja kasutada võimalust ööbida Tartus.
Siin ka teile neljapäeva õhtune viimane rongiaeg: 19:45 (Tallinn) - 22:11 (Tartu). Lähim ööbimiskoht asub kohe Tartu raudteejaama kõrval „Hostel Vaksali 4“. Buss väljub järgmisel hommikul selle maja eest.
Pühapäeval 21.juunil arvestame sellega, et meie pakutav ühistransport saabuks Tartusse nii, et jõuaks õhtusele Tallinna rongile. Rong Tallinnasse väljub kell 19:45 ja jõuab Tallinnasse kell 22:11.
09. aprill
-
Rattasõidu hooaeg on alanud ning meie rattamatkadele registreerimine on jõudnud järku, kus Läti matka kohad on lõppemas ning "telgivaba" majutust saame seal veel pakkuda ainult ühte laagripaika.
Kellele kaugematele matkadele kohta ei jagu, soovitame tulla Eesti matkale, sest erinevalt välismatkadest ei ole Eesti rattamatkajate kokkutulekul osalejate arvu piirangut. Tasub siiski tähele panna seda, et soodsama hinnaga eelregistreerimine lõppeb 10 päeva enne kokkutuleku algust ehk 8.juulil.
30. märts
-
Kõigi meie käesoleva aasta rattamatkade registreerimine on avatud!
5.03.2015
-
Kevad on peagi käes ja tõenäoliselt on nii mõnigi teist juba suusad jalgratta vastu vahetanud. Meie selle aasta jalgrattaürituste kalender näeb nagu eelmiselgi aastal ette kolme rattaüritust. Üle kahe aasta on jälle toimumas jalgrattamatkajate kokkutulek Lõuna-Eestis, teistkordselt läheme avastama võrratut Leedut ja juba 14-t korda Lätit ning samas ka teist korda Kuramaad. Ürituste pääsmeid saab lunastada alates 30. märtsist.
Leedu matka soovitame eelkõige neile kes peavad lugu heast õllest ja ilusast loodusest, sest kulgeme Leedumaa kuulsal õlletee marsruudil. Läti matk viib meid sel aastal vanadele liivlaste aladele ja on seekord 4 päeva pikk. Mõlemil neil matkal on ka osavõtjate piirarv, mis on seotud erinevate degusteerimiste ja külastuskohtade mahutavusega. Leedu matka saame kahjuks pakkuda seeläbi ainult 100-le inimesele.
Kellele kaugematele matkadele kohta ei jagu, soovitame tulla Eesti matkale kus osavõtjate arv pole piiratud ning ka osalustasu soodne.
1.01.2015
-
HEAD UUT MATKA-AASTAT!
21. november
-
Meie traditsiooniline jõulureis Jurmalasse toimub 20-21. detsembril. Kava on siin.
Pikk sügis on võimaldanud meil järgmise aasta nii Leedu kui Läti rattamatka ettevalmistada ning kuna tutvustame neid matku reisil samuti, siis esimesel 20-l on võimalik soetada pääse matkale.
20. august
-
Ilusat taasiseseisvumispäeva! Kui tavaliselt oleme sel ajal olnud Läti rattamatkal, siis sel aastal on matk juba osa ajaloost ning loodetavasti kõik osalenud väljapuhanudki. Leitud asjadest on meie kätte seekord jäänud ainult üks väike metallist suveniirlusikas. Kes sellest puudus tunneb siis võtke meiega ühendust. Järgmisel aastal jätkub Läti rattamatk juba Kuramaal ja sealsed teed on hoopis teistsugused kui sellel matkal!
12. august
-
Seoses Bauska maanteesilla remondiga on Läti rattamatka mandaat üleviidud Motomuuseumi juurde. Asukoht on kohe enne Bauska linna silti paremale 0,3 km. Viit näitab Motormuzejs 0,3 (tuttav oranz lint on küljes)!
7. august
-
Läti matka ühistransport Bauskasse väljub reedel 15.augustil kell 9.00 Tartu Raudteejaama eest. Buss on kohal juba alates kella 8-st ning kõigil, kes ei tule Tallinna rongilt, palume kohal olla hiljemalt kell 8.15. Viimased 20min jääb rongilt tulijate rataste laadimiseks. Kohtade arv ühistranspordil on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine (kiri aadressile matkaklubi@lounamatkad.eu). Hetkel veel mõned vabad kohad on. Ühistranspordi edasi-tagasi pilet maksab 40EUR (osaleja + ratas) ning see tuleb tasuda Lõunamatkade arveldusarvele EE232200221011934711 hiljemalt pühapäeval 10.augustil. Makse selgitusse palume märkida nimed, kelle sõidu eest tasutakse.
7. august
-
Autode parkimise informatsiooni Läti rattamatkal saate mandaadist. Seega palume kõigil oma autodega saabujatel tulla Bauskas kõigepealt mandaati.
7. august
-
Sellel aastal saavad Läti matkal samuti olema võistkondlikud lõbusad mängud auhindadele. Võistkonna suurus 6-10 inimest mille saate ise valida. Et keegi mängida soovijatest kõrvale ei jääks oleme sel aastal aitamas ka esimesel õhtul võistkondade komplekteerimisel.
6. august
-
Läti rattamatka mandaat alustab tööd reedel 15. augustil kell 13.00.
30. juuli
-
Lõunamatkade värske kuue saanud kanuud osalevad uues "Seikle veel" seiklusmängus, milles võid võita seiklusliku nädalalõpu Lätis koos sõpradega. Tule ja leia kanuust mängu kleebis, registreeri oma sõit ja võida! Täpsem info kampaania kodulehelt.
21. juuli
-
Leedu matkadega on siis selleks korraks ühel pool. Juba vähem kui kuu aja pärast kohtume meie selle aasta viimasel rattamatkal Lätis!
8. juuli
-
Esimeses Leedu luuregrupis olnud Kirsti fotosid saate vaadata siit.
25. juuni
-
Me täname esimeses Leedu luuregrupis osalenuid tänusõnade ja positiivse tagasiside eest. Vahepealsel perioodil oleme seigelnud kaugemal, aga juba õige pea tuleme Leetu tagasi. Anname ka teada, et teisele Leedu matkale on veel kohti pakkuda. Kes pole viimase kümne aasta jooksul Kura säärele sattunud, siis tasub kindlasti tulla. Loodetavasti on meri sel korral ujumiseks juba piisavalt soe.
Sellele matkale saame pakkuda veel telgivaba majutust. Leedus näeme!
26. mai
-
Me jõudsime lõpuks nii kaugele, et saame ühe korra veel Leedu luureretke korrata. Kuupäevad on 18-20. juuli ning kõigile soovijatele on nüüd see matk registreerimiseks avatud. Kogu programm on sama, mis juuni matkalgi. Ainult hind on seoses turismi kõrghooajaga 6 eurot kallim. Saame rõõmustada umbes sama suurt ratturite seltskonda kui esimese luurerühma puhulgi.
Info e-mailil matkaklubi@lounamatkad.eu või telefonil 53 477 477. Oleme oma rattaürituste selle aasta kalendri täitnud ja rohkem midagi ei lisandu. Nendest kahest luurerühmast sõltub kas järgmisel aastal leiab Leedu matk väärilise koha meie kalendrisse koos Läti matka ja Eesti kokkutulekuga.
25. mai
-
Leedu matka algus on kell 14.00. Materjalid saab kätte alates 13.00. Kohale tuleb jõuda siia.
Kui vajate lisajuhiseid helistage telefonil 5331 9616. Üldküsimustes helistage infotelefonil 53 477 477.
19. mai
-
Leedu rattamatkal näitame teile ka midagi sellist, mida Eestis veel leitud pole ja millega maailmas on nii mõnigi väga rikkaks saanud. Nimelt siis Klaipeda kandis lahe ääres avastatud nafta leiukohta. Kanistrit ei ole mõtet siiski rattale kinnitada, sest valve on range!
Täna pidime saama (aga ei saanud veel) viimased kooskõlastused, et leevendada pisutki kohtade puudujääki ning vastutulla selle matka kohast ilmajäänute soovile korraldada 18-20. juulil sama programmi kordus. Kindlasti jääb see selles piirkonnas viimaseks.
Sel nädalal saavad ka kõik "esimese Leedu matka luurajad", kes soovisid telgivaba majutust, oma e-mailile pakkumise. Kõigi soovid saavad täidetud! Teise laagripaiga peremees on lubanud meile õhtusöögiks pakkuda koha kala, mis pidi olema selle paiga firmaroog ning ilma milleta osad külalised tema juurde ei tulekski.
22. aprill
-
"Luurerühm" Leetu on komplekteeritud. Kui "luurajad" leiavad nagu meiegi et Leedu on võrratu, siis järgmisel aastal pakume juba rohkematele osalejatele võimalust selle maaga rattaga tutvumiseks. Üks avastamata ilus piirkond on meil juba väljavaadatud, aga see saab olema juba hoopis teine matk!
16. aprill
-
Head "potentsiaalsed luurajad" - Leedu matka link avaneb täna täpselt keskpäeval.
15. aprill
-
Lõpuks saime kalendrisse paika ka teised rattamatka üritused. Sel aastal ei toimu Eesti rattamatkajate kokkutulekut. Otsustasime et hakkame seda üritust tegema üle aasta.
Aga tõelise uudisena saab toimuma sel aastal "luureretk Leetu" 6-8. juunil. Seda üritust on lisaks Lõunamatkade klubi omadele inimestele aidanud ettevalmistada Leedu koostööpartnerid. Kuna tegu on pilootprojektiga siis on osalejate arv väga piiratud. Alates homsest on võimalik sellele matkale kohti soetada. Palume jälgida registreerimise juhiseid.
1. aprill
-
Matkaklubi Lõunamatkad on otsustanud Läti matkal hakata pakkuma lisaks "telgivaba paketile" ka "rattavaba paketti". Paketi valinud ei pea võtma ühes jalgratast vaid saavad kogu ürituse sõita kaasa korraldajate saateautos. Et ei kaoks ürituse sportlik suunitlus ja kalorid saaks ikka kulutatud, paigaldatakse õhtuks osaleja telgi ette trenazöör ning enne õhtusööki tuleb vähemalt 5 kilomeetrit pedaale tallata.
Paketti saab tellida ainult tänase päeva jooksul ning hind on kokkuleppeline.
26. märts
-
Head rattamatkajad, meil on uudiseid.
Kaaludes asju nii ja naapidi otsustasime mitte tegeleda massturismiga. Iga Läti rattamatk peab jääma kordumatuks elamuseks ja seepärast me kordusi ei paku ja et säiliks ürituse võlu ei suurenda me ka osalejate arvu.
Aga me oleme leidnud endale meeldivad koostööpartnerid Leedus ja sel aastal pakume teise rattamatkana välja "luureretke Leetu" et tutvustada teile midagi uut ja huvitavat. Kohad mida selleaastane matk läbima saab on kaunimast kaunimad. Mainime siin ära UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva Kura sääre oma luidete, kormoranide ja puuskulptuuridega Nõidade mäel, Nemunase deltas asuva Leedumaa Veneetsiaks kutsutava Minija (Minge) vana kaluriküla, merevaigurannikud ja Palanga muuli. Üheks ürituse elamustest saab olema hilisõhtune laevasõit üle kauni Kura laguuni. Viimane detail paneb paika ka osalejate piirarvu. Laev pole kummist ja kui ka oleks, siis ohutusnõuded ei luba peale võtta rohkem kui 80 inimest. Aprilli alguses täpsustame ürituse kuupäevad ja hinna ning siis asume juba luurajaid värbama!
07. märts
-
Läti rattamatka osaluskohtade arvu kahjuks suurendada pole enam võimalik, aga Lõunamatkade klubi hindab lähiajal oma võimalused üle ja vaatame kas me suudame teile sel aastal veel midagi põnevat rattamatkade osas pakkuda. Uute uudisteni!
05. märts
-
Ei aidanud suurt midagi et kuulutasime Läti matkale registreerimise juba veebruari lõpus avatuks. Kõik kohad kadusid kiirelt ja sulgesime nimekirja. Samuti ei saa me enam juurde võtta nn "telgivaba majutuse" soovijaid. Kõigile juba küsinutele teeme pakkumise suvel.
Kui kellegil hiljem tekkib soovi, võib enne üritust veel küsida, äkki midagi vabaneb.
24. veebruar
-
Head Eesti Vabariigi aastapäeva!
Anname teada et alates homsest saate soetada selle aasta Läti rattamatka pääsmeid. Kohtade piirarv on sama mis eelmistel aastatelgi.
8. jaanuar 2014
-
Kinnitatud andmetel toimub selleaastane Läti rattamatk 15 - 17. augustil. Matk toimub neljast Läti ajaloolisest piirkonnast meie jaoks ainsana veel sõitmata territooriumil - Zemgales. Matka algus- ja lõpukoht on Bauska linn. Soe talv on võimaldanud meil kogu ettevalmistuse varasemalt ärateha ja suure tõenäosusega tulevad pääsmed müügile juba 25. veebruaril.
1. november
-
Anname teada, et 7-8. detsembril toimub juba meil traditsiooniks saanud lõõgastusreis Riiga ja Jurmalasse. Tule ja löö oma viimased latid ning santiimid sirgeks, 1. jaanuarist kehtib Lätis euro!
Nagu ikka sellel reisil kombeks, räägime reisimisest, tutvustame järgmise aasta plaane, avalikustame esimest korda järgmise aasta Läti rattamatka detaile, mängime kitarri ja teeme muud põnevat.
Lisainfot ja kohta saab broneerida telefonil 53477477 või e-mailil matkaklubi(at)lounamatkad.eu
Meenutust selle aastasest Läti rattamatkast saab vaadata siit (autor Aadu Rosik).
2. oktoober
-
Oleme alustanud juba järgmise hooaja ettevalmistusega ning Lätimaa suudab meid jätkuvalt üllatada. 12 aastat ei ole sugugi vähendanud põnevate rajatrasside valikut ja ka järgmisel aastal viime teid täiesti uude piirkonda ning pakume vaatamiseks midagi hoopis teistsugust. Täpsem info siis, kui saame vajalikud lepingud allkirjastatud.
22. august
-
Meie fotograafi Rolandi fotod Läti matkalt.
22. august
-
12. rattamatk "Ei saa me läbi Lätita" on saanud ajalooks. Korraldajad tänavad kõiki meeldivaid osalejaid.
Anname teada, et tänaseks päevaks on meie kätte jäänud veel Aglona linnasaunast leitud hall kilekott koos meeste ujumispükste ja pesemisvahendiga. Suuremad asjad on juba oma omanike juures tagasi.
16. august
-
Karavan asub teele. Kuni 21. augustini ei vasta me enam e-mailidele. Lätis näeme!
14. august
-
Infoks kõigile Läti matkal osalejatele. Samal päeval kui alustame Aglonas „Ei saa me läbi Lätita 12“ matka, toimub samas linnas ka kohalik jalgratta teemaline spordipäev.
Sellest tulenevalt palume kõigil, kes tulevad Läti matkale oma transpordiga, olla võimaluse korral Aglonas hiljemalt kell 14.00. Koguneme Aglona katedraali esisel platsil, kuhu jäävad autod. Sealt suundume kella 14.30-ks lauluväljakule, kus toimub rattapäeva pidulik avamine ning algab 15 minutiline rattaparaad Aglona tänavatel, millest on oodatud osa võtma ka kõik Eesti rattamatkajad (kellel on, pange paraadi ajaks ka väikesed Eesti lipud ratastele). Pärast rattaparaadi stardib lauluväljaku lähistelt Aglonas ja selle ümbruses kulgev rattamaraton. Meie läheme samal ajal tagasi Aglona kirikusse, kus kella 15.45-st alustame oma matkaprogrammiga. Uuesti saame Läti rattasõpradega kokku päeva lõpus taaskord lauluväljakul, kus kell 19.30 algab kontsertetendus "Elu nagu teater", millele järgneb tantsuõhtu elava muusikaga.
Tutvu rattapäeva eestikeelse programmiga siin.
PS. Kui kellelgi tekib kindel soov võistelda individuaalselt või võistkondlikult kohalikul rattamaratonil või võistkondlikul triatlonil, siis ka see on võimalik, kuid tuleb arvestada, et need võistlused toimuvad matkaprogrammi ja –distantsiga samaaegselt. Võistlustele saab ennast või oma võistkonda registreerida saates hiljemalt 15.augustil oma nime ja sünniaja otse Aglona korraldustiimile (e-posti aadressi leiate rattapäeva programmi lõpust). Võistkonna suurus rattamaratonil on 4-6 inimest (vähemalt 1 neist naine) ja minitriatlonis 3 inimest. Võistlustel osalemine on tasuta.
11. august
-
Head autoga Lätti tulijad, palun rihtige oma kohalejõudmine Aglonasse hiljemalt kella 14-ks. Mandaat töötab sellest kellaajast ja juba 40 minutit hiljem alustame suure rattaparaadiga Aglona peatänaval. Kohalejõudmise sihtkoht on näha siin lingi all s.t. möödasõitmine on võimatu.
11. august
-
Et väärikalt tähistada Eesti taasiseseisvumispäeva, siis seekordse üllatusena toimub ürituse raames "Sinine pidu". Selleks õhtuks midagi sinist selga!
11. august
-
Eelmisel aastal väga menukaks kujunenud meeskonnamäng saab järje ka sellel Läti rattamatkal. Ainult anname teile seekord vabamad käed meeskonna kokkupanekul. Reegleid on 2. Võistkonna suurus on 8-12 inimest ja vähemalt pooled nendest peavad olema naissoo esindajad. Parimale kolmele võistkonnale ilusad auhinnad. Mängu tutvustus esimese päeva õhtul laagris, mängud ja võistlused läbi kolme päeva!
11. august
-
Ja kohe-kohe on ta käes - kauaoodatud "Ei saa me läbi Lätita" rattamatk. Nüüdseks on ärajagatud ka nn "telgivaba majutus". Kui kellegil on veel soovi ühistranspordile või on mingeid lisaküsimusi, siis meie infotelefon vastab teile.
5. august
-
Juhime tähelepanu Tallinnast rongiga Läti matkale tulijatele, et 17. august on laupäev ja ainuke rong hommikul väljub Tallinnast kell 6.45. Tartusse jõuab rong kell 9.49. Palume Tartust tulijatel tulla rattaid laadima kella 9.30-ks, et jõuaksime teie rattad enne Tallinna rongi saabumist veoautole saada ja kohe peale Tallinna rongilt saabujate rataste laadimist startida s.o. kell 10.00 (varasemast poolt tundi varem). Tahaksime teile kohapeal maksimaalselt näidata ja iga minut on arvel!
NB! Head meie ühistranspordi kasutajad, palume teil koha broneerimiseks saata meile oma nimi ja telefoninumber. Maksta saate kohapeal. Hind edasi-tagasi sõiduks endale bussis ja rattale veoautol on kokku 50 eurot.
2. august
-
Meie juulikuised rattaüritused said nautida kõik imeilusaid suveilmu. Osalejate tänu ja särasilmad lasevad meil need üritused positiivselt klubi ajalukku kirjutada.
Sellega pühime Eestimaa tolmu rattalt ning juba kahe nädala pärast kohtume Lätis! Latgale sinised järved ootavad meid.
17. augusti hommikul kell 10.00 (kohe peale Tallinna rongilt tulnute saabumist) väljub Tartu raudteejaama eest eribuss ja rattaauto Läti suunas. Kõigi teistega kohtume juba Aglona katedraali juures!
20. juuli
-
Eelmisel nädalavahetusel toimunud 13. Rattamatkajate kokkutulek Põlva-, Võru- ja Setomaal tõi kokku rattureid kogu Eestimaalt, ilus ilm soosis sõitu ja rajaüritusi. Aitäh kõigile toetajatele, koostööpartneritele, osalejatele ja sõpradele!
 
Juba järgmisel nädalavahetusel kutsume kõiki rattureid uuesti Põlva maakonna teise serva nautima Põlvamaa parima lõõtspillimängija Heino Tartese ja tema bändi meeleolukat programmi ning rattaüritust "Põlvamaa pärlid", mille käigus läbime ilusaid kohti Postiteel ja Väikese Illimari radadel. Kellel need rajad väga tuttavad on, võivad tulla ka ainult laagrisse, kus saate mõnusat kilesauna ja muusikat nautida. Lisainfo selle ürituse kohta meie infotelefonilt 53 477 477.
08. juuli
-
Juba sel reedel siis stardib maagiline 13. Rattamatkajate kokkutulek Põlvamaal Orava lähedal. Korraldajad on raudteejaamas vastas kell 19.24 Oravale jõudval rongil, kus saate oma pakid mugavalt autole panna. Autoga tulijatele on samuti olemas tähistus alates Põlva-Värska teelt. Laagripaik avatakse reede õhtul alates kella 20-st.
Laagripaik asub Niitsiku-Orava tee ääres ja autod saab jätta talu territooriumile tasuta kogu matka ajaks. Samuti on laagripaik nii proloogi õhtul kui põhipäeval sama ning seega saate ka telgid ülesse jätta.
Põhipäeva distantsi järel ootab teid ilus ja uus suitsusaun ning lahke pererahvas. Kes teid aga reede 13. õhtul ootavad, jäägu saladuseks. Tervisliku salati paneb lauale Grüne Fee. Matkajatega on lubanud kohtuda ka üks omanäoliseimaid rattamatkajaid Sookoll oma Miikse heledate ööde filmifestivali toimumiskohas.
Rada on looduskaunis ja huvitav. Külastame nii Piusa koopaid kui Vastseliina piiskopilinnust, rändame Setomaal lauluema Taarka radadel, supleme Eestimaa ühes tumedaveelisemas ja samas kõrval asuvas heledaveelisemas järves. Uudistame meteoriidikraatreid, Lõuna.Eesti suurimat allikat, Päikeseloojangu maja ja raba, kuulame rääkivaid papagoisid ning teeme veel palju muud põnevat.

NB! Palume kannatust Läti transpordi ja telgivaba majutuse info ootajatelt. Kõik soovid on arvesse võetud, aga me anname teile info peale meie juulikuiste ürituste toimumist, kuna hetkel on kogu energia sinna suunatud.
20. juuni
-
Me oleme katsunud iga oma üritusega osalejaid üllatada ja ka seekord oleme teile kavasse pakkumas asju, mida te tõenäoliselt varem kogenud pole.
Näiteks 13. Rattamatkajate kokkutulek viib teid keskaegsesse sõjalaagrisse, laseb teil heita pilgu nahkhiirte talvituskohale, tutvustab kuidas on võimalik Eestis legaalselt kanepit kasvatada ja ööbimiskohas saate proovida ka tervislikku suitsusauna ning turbatiigis ujumist.
Üritus "Põlvamaa Pärlid" laseb teil kulgeda ajaloolisel aga samas iga suvega areneval Postiteel, kus on ootamas teid põnevad muuseumid, kohtumised, lennukas piknik ja suur Rändaja kuju.
Kõige vähem anname alati infot Läti matka kohta, sest sellel käijad tõenäoliselt aimavad mis tulemas on ja 12-l aastal üllatada on raske, aga Lõunamatkad ei oleks Lõunamatkad kui midagi erilist ei oleks. Ja selleks eriliseks kindlasti on paavsti enda poolt külastatud Aglona katedraal, mille territooriumil oleme saanud peale pingutusi loa korraldada ürituse avamine ja mandaat. Lisaks on püha isa lubanud ise meie ürituse avada ja anda õnnistuse!
7. juuni
-
Lõpuks võime siis raporteerida, et kõik 3 üritust meie ürituste kalendris on saanud rohelise tule läbiviimiseks. Viimasena jõudis selleni 13. Rattamatkajate kokkutulek.
29. mai
-
Sel aastal tuleb meil info ürituste kohta alates ajaliselt kaugeimast. Alustasime augustikuisest Läti rattamatkast ja tänaseks on Läti matka ettevalmistus lõplikult lõpetatud ning kohad said juba aprillis jagatud.
Nüüd kuulutame välja 50-le eesti rattamatkajale võimaluse osaleda rahvusvahelisel üritusel "Eestimaa pärlid", mis sel aastal toimub 27-28. juulil Põlvamaal (kohale võib tulla ka juba reede 26. juuli õhtul). Üritus toimub kakskeelsena nii eesti kui läti keeles. Soovitame seda üritust just neile, kel mingil põhjusel jäi vahele 11. Rattamatkajate kokkutulek Põlvamaal. Ürituse raames külastatakse Põlvamaa kauneimaid paiku, sõidetakse läbi oma 50-t juubelit tähistava Ridali purilennuklubi lennuväljalt, kus toimub suur Eesti Vabariigi 95. aastapäevale ja Ridali lennuklubi 50-le juubelile pühendatud kultuuri- ja lennuprogramm.
Laagris mängib tantsumuusikat Põlvamaa Pärl Heino Tartes sõpradega, saab saunas käia ja vaadata ühiselt koos lätlastega eesti kultusfilmi "Viimne reliikvia" läti keelsete subtiitritega. Selles filmis esines teatavasti päris mitmeid läti näitlejaid alates ühest peaosatäitjast - Agnese rollis olnud Ingrida Andrinast. Soovijatel on võimalus ka oma transpordiga õhtul lennuväljale naasta, kus esineb Metsatöll kontserdiga "Lennuväljal näeme raisk". Lõkke ääres on võimalus katsetada kuidas kõlab näiteks üks ja sama laul "Viljandi paadimees" või "Gaujeinas laivnieks" eesti ja läti keeles. Lisaks kõigile külastustele ja meelelahutusele on hinnas ka 3 toidukorda (piknik ja õhtusöök laupäeval ja hommikusöök pühapäeval).
Hind eesti rattamatkajale on 50 eurot ning selle summa palume kanda klubi arveldusarvele selgitusega "eestimaa pärlid". Kordame veel korra, et seda võimalust pakutakse ainult 50-le eesti rattamatkajale.
Elustiili matka nimetusega "13. Rattamatkajate kokkutulek", mis toimub 13-14. juulil, info tuleb järgmisel nädalal!
25. aprill
-
Avaldame teiste oma suviste ürituste kohta käiva info orienteeruvalt kuu aja pärast kodulehel.
17. aprill
-
See mida me arvasime, kartsime, lootsime juhtuski. "Ei saa me läbi Lätita 12" matka osaluskohad täitusid kõik paari päevaga meie väikese teate peale sõprade listis. See tähendab, et võtsite meilt reklaami tegemise võimaluse ja kõik kes tänase päevani (kaasaarvatud) registreerusid, nendega kohtume juba Läti matkal. Võibolla ka osadega varem, sest sel aastal on meil mõni üritus veel tulemas.
15. aprill
-
"Ei saa me läbi Lätita 12" pääsmete müük algas täna. Osalemiseks palume kanda osavõtutasu klubi pangaarvele. Registreeruda saab täpselt nii kaua kuni meie kodulehele on ilmunud teade osaluskohtade täitumise kohta.
21.02.2013
-
Meil on teile üle pika aja meeldivaid uudiseid. Esiteks anname teada, et üks meie menukaimaid rattaüritusi "Ei saa me läbi Lätita" saab ka sel aastal olema 4-päevane üritus ning viib ratturid Latgale sügavustesse vägagi maaliliste järvede ja Daugava jõe ümbrusesse päris Valgevene piiri lähedale. Ürituse kuupäevad on 17-20.august. Osavõtjate arv on piiratud ning me palume pisut kannatust, et saaksime panna paika registreerimise täpse alguskuupäeva ja reeglid. Üritame igati arvestada oma pikaajaliste käijatega. Korraldajate poolt on selle ürituse toimumiseks juba kõik suures osas valmis. Laagripaigad asuvad ilusate järvede ääres, mis tähendab et telgiuksest avaneb miljonivaade. Samuti on olemas ka seekord nn "telgivaba pakett" ja ühistransport Tartust avamispaika ja Tartusse tagasi (arvestatakse ka Tallinn-Tartu rongi aegadega).
Lisaks sellele saab sel aastal toimuma 13. rattamatkajate kokkutulek Eestis, mis avatakse reede ööl vastu 13. juulit Lõuna-Eestis. Täpsem info tuleb suve alguseks, aga selle matkaga viib meie lõkkelaulude korüfee Lauri teid oma lapsepõlve maadele ja see üritus saab olema kõige lihtsam s.t. puuduvad igasugused "telgivaba paketid" ja mugavused.
Ja see pole veel kõik. 26-28. juulini korraldab matkaklubi Lõunamatkad rattaüritust "Põlvamaa pärlid", mis tutvustab Läti rattamatkajatele Põlvamaa kaunemaid kohti. Siin on hea võimalus liituda neil eesti matkajatel, kellel 11. kokkutulek vahele jäi või tahtmist on vändata rahvusvahelises seltskonnas. Toitlustamise eest hoolitseb sel matkal catering Stelsi, kelle maitsvad toidud meie üritustel ka varem olnud on. Selle ürituse raames sõidetakse läbi ka oma 50-t sünnipäeva tähistava Ridali lennuklubi juubelilt.
30.10.2012
-
MatkaAbi`l ja Lõunamatkade meeskonnal on hea meel teatada, et pärast aastast vaheaega saab taaskord toimuma traditsiooniline jõulueelne lõõgastusreis Jurmalasse ja Riiga.
Reis toimub 8-9. detsembril 2012, buss sõidab marsruudil Tallinn-Tartu-Jurmala-Riia-Tartu-Tallinn.
Reisi vältel külastame Riia vanalinna ja sealset jõuluturgu ning mõlemal reispäeval saab nautida nii vee- ja saunamõnusid kui ka Spa-hoolitsusi.
Külastame Livu veeparki ja Wellness Oasise lõõgastuskeskust (mõlemad on sel suvel läbinud ka noorenduskuuri) ning soovi korral on võimalik õhtut veeta restoranis Jurmala, kus 8. detsembri õhtul on võimalik nautida erilist kabareeprogrammi koos šampuse ja korraliku õhtusöögiga.
Lisaks tähistame õhtul hotellis tagasihoidliku vabakavaga ka 15-e aasta täitumist Matkaklubi Lõunamatkad sünnist. Kõik huvilised on teretulnud osalema!
NB! Pane tähele, et soodsama hinnaga saab sellele reisile registreeruda kuni 6. novembrini! Kiirustage seltsimehed unetud, kiirustage ja meeldivat sügise jätku!!!
Esimest korda avaldatakse ka hoolikalt saladuses hoitud infot 2013. aasta augustis toimuvast „Ei saa me läbi Lätita 12“ rattamatkast, mis toimub sellises piirkonnas kuhu eestlane tavaliselt naljalt ei satu.

Reisikava asub siin. Lisainfo telefonil 53 477 477 (MatkaAbi).
18. sept.
-
Ja nüüd ka meie selle aasta Läti matka ametliku fotograafi Rolandi fotod.
13. sept.
-
Iljari Läti matka pildid ja läbitud teekond.
Iljari soovitus piltide vaatamisel on valida sortimisaluseks nimi, siis läheb järjekord õigeks.
2. sept.
-
Veel Läti matka pilte Mailt ja tandemilt Kaja&Martin NB! 666 fotot.
29. august
-
Veel Läti matka pilte Taavilt, Lõunamatkade sekretariaadi pealikult Hillelt ja üks video Aadult.
24. august
-
Ootame ka teie albumite linke, et neid vaatamiseks väljareklaamida. Esimesed saadetised on siin Girtsilt ja Juriselt, Kirstilt ja Ventspilsi ajalehelt.
24. august
-
Igal aastal jäetakse meile mälestuseks pisut isiklikke asju või vähemalt on nad toodud meile ja asuvad leitud asjade nimekirjas. Kui kellegil peaks midagi veel järgnevast nimekirjast vajaminema, siis võtke meiega ühendust. Leitud asjad: soe kampsun Jack&Jones, ujumispüksid kirjaga AQUA FUNKY - TRUE LOVE, musta värvi tundmatu riietusese (võimalik et kaelasall, aga võibolla ka põlvesoojendaja) kirjaga SPORTFUL, päikeseprillid, 1 meeste jalgratas.
24. august
-
Vahepeal suutsime oma kodulehe infomahu ületada ja seepärast paaripäevane tehniline tõrge.
Me oleme siiralt meelitatud nii positiivsest tagasisidest Läti matka kohta ja tahame tänada korraldajate poolt kõiki osalejaid, sest tegelikult teete paljuski just teie igal aastal selle ürituse eriliseks. Lätlased on ristinud sel aastal meie matka koguni "Igaunu velo desants Ventspilī" ehk siis "eestlaste velo dessandiks Ventspilsi".
16. august
-
Anname teada, et kui teil on veel lisaküsimusi Läti matka kohta, siis saate neile vastuseid juba kohapeal või läbi infotelefoni 53 477 477. Karavani pakkimine käib täie hooga ja vastamiseks e-kirjadele ei ole enam kahjuks aega.
Lõunamatkade esimesed saadikud on jõudnud Lätimaa pinnale ja viimased pole veel Eestimaale jõudnud. Loodetavasti kohtume kõik Ventspilsis. Korraldajad on kõik samad, kes varasematel aastatelgi.
Kui näete ratastega Eesti numbrimärgiga autosid homme Lätimaal, siis võite lehvitada, sest 99%-se tõenäosusega on seal inimesed, kellega juba loetud tundide pärast külg-külje kõrval Kuramaa teid sõidate. Rahulikku homset sõitu kõigile osalejatele Ventspilsi!
PS. Ja ärge unustage paari maapähklit taskupõhja. Koopaoravad ootavad.
15. august
-
Sel aastal on meid lisaks neljale matkapäevale ootamas kahe laagriõhtu asemel kolm laagriõhtut, seega palume teil oma jõuvarusid hästi jagada. Traditsiooniline suurim pidu toimub kolmandal õhtul Venta jõe kallastel, et 20. august vääriliselt vastu võtta. Kuna eelmise aasta küünalde sära oli imeilus, siis võite ühe küünla rattakotti võtta, et see kolmandal õhtul süüdata jõe kõrgel kaldapealsel. Esimene õhtu jätame teile vabad käed imeilusa Ventspilsi ööeluga tutvumiseks, aga liikumine saab olema mitte stiihiline vaid organiseeritud! Samuti on meil olemas väikesed auhinnad, aga kuidas neid võita saab, selgub kohapeal. Igal juhul lõbus peab olema.
15. august
-
Anname veel viimaseid juhiseid Lätti tulijatele. Autoga tulijad saavad oma autod reedel alates kella 15-st parkida kogu matka ajaks kämpingu territooriumile. Parkimistasu on 5 latti kogu matka aja eest ja selle saab tasuda kohapeal sularahas meie parkimise koordinaatori kätte.
10. august
-
Rattamatka "Ei saa me läbi Lätita" alguseni on jäänud täpselt 1 nädal. Anname viimaseid soovituslikke juhiseid tulijatele, sest kodust väljumine järgmisel reedel saab paljudel olema üsna varajane.
Meie ühistransport Tartust väljub reedel 17. augustil täpselt kell 10.15 (rongid Tallinnast saabuvad kell 9.31 ja 10.04). Palume Tartust tulijatel olla kohal 30-45 minutit varem, et viimane veerandtund laadimisel reserveerida viimaselt Tallinna rongilt tulijatele. Ühistransport (Otepää bussi kirjadega buss ja rattaveoauto juba varasemast matkadest tuttavate juhtidega - bussijuht Kalle ja rekkajuht Mati) ootavad teid vastavatud Tartu raudteejaama ees alates 9.30.
Laadimist koordineerib Tartus meie alati särav meditsiinilise abi juht - Maire. Palume tõesti kõigil kiirelt tegutseda, sest Tartu-Riia teel on teeremonte ning iga minut on arvel.
Autoga tulijatel soovitame soovituslikuks sõiduajaks ca 7 tundi, siis jõuab ka ühe söögipausi ja väikese sirutuspeatuse teel teha. Arvestage ka teeremontidega Tartust tulles Tartu ja Riia vahel ning Tallinnast tulles Pärnu ja Ikla vahel ning mõlemal juhul Jurmala ümbruses.
Ventspilsis ootame teid Piejuras (Seaside) kämpingus aadressil Vasarnicu iela 56 alates kella 15-st. Kui jõuate varem, võite linnas pisut ringi vaadata. Mandaat alustab tööd alates kella 15-st ja telklaagri püstitamine toimub kämpingu suletud territooriumil kell 15-17 ja vajadusel peale linnaekskursiooni hilisõhtul. Autode parkimine toimub samas kämpingus kogu matka vältel. Õhtusöök kõigile osavõtjatele algusega kell 17.30 ja matka avamine Ventspilsi ordulossi siseõuel kell 18.45. Peale seda ootavad meid juba laevasõit Venta jõel ning giididega linnaekskursioonid.
Rõhutame et rattaluku olemasolu sel aastal on hädavajalik, kuna liigume ka rahvarohketes paikades.
1. august
-
Rattamatka "Ei saa me läbi Lätita" alguseni on jäänud ainult 2 nädalat ja 2 päeva. Avaldame viimase võlgu oleva info ja see puudutab meie ühistransporti. Tänaseks on selgunud korraldajate poolt organiseeritud TARTU-VENTSPILS-TARTU ühistranspordi piletihind. Edasi-tagasi pilet ehk siis koht endale bussis ja jalgrattale veoautol maksab sel korral 50EUR. Koha broneerimiseks saada soov aadressile matkaklubi@lounamatkad.eu ning tee hiljemalt 10.augustiks makse Matkaklubi Lõunamatkad kontole nr. 221011934711 Swedbankis. Selgitusse kirjuta "Läti transport" ja kohasoovijate nimed. Buss ja rattaauto väljuvad Tartu Raudteejaama eest 17.augusti hommikul kell 10.15.
23. juuli
-
11. "Ei saa me läbi Lätita" rattamatkani on jäänud aega vähem kui 1 kuu ning on paras aeg piiluda veidi ka tänavuse pikalt ettevalmistatud Läti matka köögipoolt ehk siis teisisõnu anname infot sellest mis ees ootamas.
Reedese matka avaõhtu veedame Ventspilsis, kus tutvume lilleehteis sadamalinna arvukate vaatamisvääruste ja kuulsate Ventspilsi lehmadega. Viimastest mainiks siinkohal ära vaid mõned: Igihaljas lehm, Kuninglik lehm, Reisilehm, Naftalehm.
Kindlasti külastame ka ordulossi ja teeme õhtuse romantilise laevasõidu Venta jõel. Teise matkapäeva märksõnadeks on meri, kaunis pankrannik, arvukad degustatsioonid ja UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirjas olev Suitide kultuuriruum. Päev algab ajaloolise rongisõidu ja "elusa õllega" ning lõppeb ainult meile korraldatava etnograafilise vaatemänguga. Vahepeal saab maitsta ka sinise lehma (jah, lugesite õigesti) piima ning nautida arvukaid merevaateid nii pankrannikult, rannaliivalt kui kasvõi merest endast.
Kolmanda päeva läbiv teema on aga "kõige-kõige". Sel päeval külastavad matkajad Kuramaa kõige romantilisemat linna Kuldigat, näevad ja võivad kasvõi käega katsuda Euroopa kõige laiemat juga ja kõige pikemat telliskividest tehtud silda Baltimaades ja võibolla kogu Euroopas ning seiklevad Läti kõige pikemas koobaste labürindis. Praegu pretendeerib Kuldīga vanalinn ja üle Venta jõe kulgev punastest tellistest sild UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja pääsemisele.
Lisaks mahub sellesse päeva veel Lääne-Kurzeme kauneim loss ning hommikul tervitavad matkajaid ka koopaoravad, kes ei ela kahjuks küll mitte eelpoolmainitud koobastikus vaid hoopis puurides, kuid on selle vaatamata väga seltskondlikud ja rõõmsameelsed. Väikeseks vihjeks loomasõpradest matkajatele: koopaoravad (teise nimega ka ümisejad) armastavad väga maapähkleid. Viimane matkapäev on pika kodutee tõttu küll tavapärasest lühem, kuid võime siiski lubada, et elamusi jätkub veel sellessegi päeva ja seda nii gurmaanidele kui ka nägemis- ja kuulmismeeltega maailma nautijatele.
Ja kindlasti pole see veel kõik, aga ülejäänu jääb saladuseks, mille avastamirõõmu jätame teile juba kohapeale.
TELGIVABA MAJUTUS MATKAL Kõik kes on avaldanud soovi matka ajal telgivabalt majutuda, saavad lähipäevil info sellekohaste võimaluste kohta e-posti teel. Kui on veel neid, kes sooviks samuti telgivaba majutust soetada, kuid ei ole meid veel sellest jõudnud informeerida, siis nüüd on seda viimane aeg teha, kuna kohti on kämpingmajades piiratud hulgal ja kõigile soovijatele ei pruugi neid kohti jätkuda. Eelinfoks niipalju, et kõige soodsam tuleb see telgivaba majutus 4-liikmelistele seltskondadele, kuna suur osa kämpingmajadest on just 4-kohalised. Üksikutel telgivabast majutuspaketist huvitatud matkajatel, aga soovitame omale majutuskaaslasi otsida Lõunamatkade Facebooki leheküljel oleva Rattamatka "Ei saa me läbi Lätita" grupi kaudu.
TRANSPORT Tavapäraselt on ka sel aastal organiseeritud eritransport (buss ja rattaauto) matkale neile, kel pole võimalust või soovi oma transpordiga Ventspilsi sõita. Eritransport väljub 17.augusti hommikul Tartu raudteejaamast pärast hommikuse Tallinn-Tartu rongi saabumist ning jõuab Ventspilsist Tartusse tagasi 20.augustil enne viimase Tartu-Tallinn rongi väljumist. Kellaaegade ja eritranspordi piletihinna kohta anname teavet hiljemalt augusti esimestel päevadel, kui on selgunud kas hilisõhtune Tartu-Tallinn rong 20.augustil on käigus või mitte.
31. mai
-
Avame klubi kanuumatkade hooaja 03. juunil. Sel aastal on huvilistel võimalik soodsalt harjutada kanuusõitu lisaks jõgedele ka Kiidjärvel.
30. mai
-
Meil on palve kõigile Läti rattamatka osalistele võtta matkale rattalukk kaasa, kuna viibime sel aastal osaliselt pisut rahvarohkemates paikades kui viimastel aastatel. Samuti palume autojuhtidel arvestada Ventspilsi rahulikuks sõiduajaks ca 7 tundi. Meie transpordi kasutajate sõiduajad sätime ise sobivaks.
28.04.2012
-
Hindasime oma võimalused ära ja peame teatama, et sel aastal Eesti rattamatkajate kokkutulekut ei toimu. Loodetavasti saab 13. Rattamatkajate kokkutulek toimuma 2013. aasta juulikuus.
Ka teine uudis on negatiivse alatooniga. Läti rattamatka kohad said otsa. Mingi väike arv kohti võib veel vabaneda klubi oma liikmete kohtade arvelt maikuu lõpus. Kui keegi veel avastab et jäi kohast ilma, siis võib saata meile oma kontaktid e-mailile. Saame siis mai lõpus või ka hiljem, kui keegi juba registreerunutest peab mingil põhjusel oma kohast loobuma, teie kontaktid edastada.
23.04.2012
-
Palume neil, kes soovisid Läti matkale "telgivaba" majutust õige natuke oodata. Täpsustame kõik oma võimalused ära ja anname siis teada. Võimalik on ka "telgivaba" majutus üksikutel öödel.
18.04.2012
-
Kolme päevaga kadusid 150-st Läti matka kohast 130. Kui kellegil veel huvi peaks olema, siis olete oodatud!
16.04.2012
-
Tänasest algab "Ei saa me läbi Lätita 11" kohtade müük.
Registreeruda saab seni, kui www.lounamatkad.eu avalehele pole pandud teadet registreerimise lõppemisest (kohtade otsasaamisest).
14.04.2012
-
Mõned fotod paikadest, kuhu Läti matkal satume:
13.04.2012
-
VENTSPILS tähistab sel aastal 722. aastapäeva ja juba ainuüksi selles linnas on palju vaadata. Ventspilsi rand on sinilipurand ja linna kujunduses on kasutatud palju omanäolisi lillepeenraid. Linna promenaad oma kunstiprojektist alguse saanud lehmadega on kaunis ja seda ilu saab vaadata ka õhtusel laevasõidul Venta jõel.
Kuna Läti matk on seekord pikem, siis pakume teile ka kaks toidukorda rohkem. Olemas on jälle pakiveoauto, mis ühtlasi toimetab kõigi meie ühistranpordiga tulijate jalgrattad Ventspilsi ja tagasi. Me muidugi peame teatama, et lähtuvalt kaugusest ja kütusehindadest on ühistransport tavalisest kallim. Ühistranspordi täpse hinna teatame pisut hiljem, kui oleme parima kokkuleppe vedajaga sõlminud. Siiski palume matka kohta väljaostes meile teatada kas soovite meie poolset transporti.
11.04.2012
-
Selle aastase Läti rattamatka algus- ja lõpukoht on üks Lätimaa kõige ilusaim linn - VENTSPILS. Külastatavate vaatamisväärsuste nimekirjas on näiteks "elusa õlle" tehas, Euroopa laiem juga, Läänemere liivakivist pankrannik, Euroopa pikim telliskivisild, üks kaunis Kuramaa loss... Vaatame veel koopaoravaid ja kui muinasjutt tõeks osutub, siis siniseid merelehmi.
10.04.2012
-
Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 11" toimub 17-20. augustil 2012. Jah, me pidasime sõna ning see matk toimub Kuramaal ja saab tulenevalt kaugusest olema ühe päeva võrra pikem. Laagripaigad on hoolikalt valitud ning asuvad mere, järve ja jõe ääres. Olemas on jälle ka nn telgivaba majutuse paketid. Matka osalejate piirarv on jätkuvalt 150 ning pääsmed tulevad müügile esmaspäeval 16. aprillil. Vahepealsete päevade jooksul kergitame pisut saladuskatet külastatavate paikade pealt, aga kindlasti jätame midagi ka kohapealseks üllatuseks.
16.03.2012
-
Eesti rahvatarkus ütleb, et Maarjapäeval pidi karu edimäst kõrda pesäst vällä tulema. Sinna on veel täpselt 10 päeva aega ja käes on ka Lõunamatkade taliuinakust virgumise aeg. Pika talve maganud lõunamatkajad on ärgates veel pisut unised, aga õige pea hakkab ühtteist selginema. Aprillis saab ülesse selle aasta ürituste kalender ja siis hakkab uudiseid juba tihedamini tulema. Seniks palume kannatust!
12. september
-
Edastame pildi- ja videomaterjali möödunud Läti matkast. Raimo pildid päevade lõikes: 1.päev, 2.päev, 3.päev. Aadu video, Ülle slaidid läbi aegade ja Kirsti fotod.
22. august
-
Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 10" on saanud ajalooks. Korraldajad edastavad tänu suurepärasele seltskonnale, kes tegi meile selle matka korraldamise nauditavaks.
18. august
-
Homme algab siis kauaoodatud Läti rattamatk. Korraldajad on lõpetanud kõik viimased ettevalmistustööd ning ootavad teid Limbazis. Neile, kes tulevad meie poolt pakutud eritranspordiga Tartust, pole meil muud lisada kui olge õigel ajal Tartu raudteejaama esisel platsil kohal ning usaldage oma ratas ja iseennast meie meeskonnaliikmete Maire ning Paavo hoole alla.
Neile, kes tulevad oma autoga, on siis sihtkohaks Limbazi ja täpsemalt Stacijas iela 3 asuv tasuline valvega autoparkla. Seal ootab teid alates kella 12.30 meie meeskonnaliige Harry ning seal saab ka üleliigsed pakid paigutada pakiveoautole. Parkimise eest saab tasuda parkla kassasse ning meile kehtib soodushind s.o. 3 latti kogu matka ajaks auto kohta.
Matka avamine kell 13.30 Rigas iela 16 asuva maavalitsuse maja juures. Samas töötab ka mandaat. Siit saate vaadata Limbazi kaarti.
Peale avamist toimub tutvumine Limbazi linnaga ning peale pikka sõitu ning enne rattamatka algust saate ka keha kinnitada.
11. august
-
Head juubelihõngulise Läti rattamatka osavõtjad. Korraldajad annavad teada, et esimese laagripaiga läbivaks teemaks saab meri ning teise laagripaiga puhul saab olema meeleolu rahvuslikult pidulik. Stiilsed riided on soovitatavad. Ennem saab mõlemas laagripaigas saunas käia.
Meil on ka palve, et kuna teine laagripaik soosib väga küünalde kasutamist oma salapärase ja suure territooriumi tõttu, siis võtke võimalusel kaasa üks (võib ka mitu) õueküünal, et saaksite selle ise süüdata peoõhtul. Sellega tahame pidupäeval sümboliseerida kitsamalt Läti rattamatka seltskonna ja laiemalt ka Eesti rahva ühtsust.
10. august
-
Anname teada, et ühistranspordile Tartust on veel kohti pakkuda. Alates tänasest saab ühistranspordi eest tasuda ainult kohapeal bussis. Hind jääb samaks.
4. august
-
Läti rattamatka avamine Limbazis toimub reedel 19. augustil kell 13.30 linna keskuses. Täpse kohalesõidu juhise oma autodega tulijatele anname peagi. Valvega autoparkla jääb avamiskohast ca 500 meetri kaugusele.
4. august
-
Tähelepanuks neile, kes kevadel Läti rattamatka kohast ilma jäid, siis Facebookis on pandud ühe osaleja poolt 2 piletit müüki.
2. august
-
Tähelepanuks neile, kes soovivad kasutada Läti rattamatkal meiepoolset eritransporti (buss+veoauto rataste veoks) Tartust Limbazisse ja tagasi. Palun andke meile oma soovist teada e-maili aadressil: louna.matk@mail.ee (sellega garanteerite endale kindlasti istekoha bussis). Tasuda saate nii eelnevalt ülekandega kui ka bussis sularahas. Pilet edasi-tagasi nii ratta transpordiks veoautol kui endale bussis maksab kokku 30 eurot. Väljasõit Tartu raudteejaama esiselt platsilt reedel 19. augustil kell 10.30 (kui rongigraafik ei muutu). Palume Tartu rahval tulla kohale pisut varem, et saaksime teie rattad ennem laadida ja kohe peale Tallinna rongilt tulijate rataste laadimist startida.
1. august
-
Pisut fotosid 12. Rattamatkajate kokkutulekult.
31. juuli
-
Meil on võimalus esitleda klubile saadetud 12. Rattamatkajate kokkutuleku videot peaarsti nimekaimu Aadu filmitu ja kokkumonteerituna. Seoses sellega on korraldajatel palve ka teistele, et kui teil on pilte, mida teistega jagada või ajalukku talletada, siis saatke meile julgesti.
27. juuli
-
12. Rattamatkajate kokkutulek on saanud ajalooks ja sellega lõpetas töö ka eksperimentaalsanatoorium. Alternatiivmeedikud klubist Lõunamatkad tuletavad meelde, et te ikka järgiksite ravijuhiseid ning tänavad teid positiivse tagasiside eest. Ilusat suve jätku!
13. juuli
-
Palume kõigil tõsistel rattamatka haigetel s.t. neil, kes on endale lunastanud sanatooriumi tuusiku 12. Rattamatkajate kokkutulekule, saata meile e-mail, et saaksime teile järgmisel nädalal edastada täpsed kohaletuleku juhised. Sanatooriumi uksed avatakse reede õhtul täpselt kell 17.00. Alternatiivmeedikud klubist Lõunamatkad hakkavad ravi määrama alates kella 19-st ning see kestab laupäeval ka. Ravis on kindlasti osa rattasõidul (kahe päeva jooksul ca 100 km) ning esteetilistel naudingutel. Lisaks Otepää üldtuntud vaatamisväärsustele saate teada, kes oli eestlaste seas armastatud laulu "Õrn ööbik" looja Gustav Wulff-Õis ning kohtute tema suguvõsa viimase järeltulijaga. Lisaks kasutame ravis hipoteraapia võtteid s.t. külastame Otepää ümbruse kuulsaimat ratsatalu. Samuti saame teada spetsialistidelt, mida kujutab endast maailmas väga populaarne mäng - golf ja külastame Otepää Golfikeskust ning teeme muud põnevat. Ei puudu traditsioonilised lõkkelaulud ja mälumäng. Samuti üllatused!
5. juuli
-
Meilt on küsitud, et kas 12. Rattamatkajate kokkutulekule rongiga ei saagi tulla. Loomulikult saab! Kuna Edeleraudtee sõiduplaan on sel suvel pidevas muutumises, siis palume kontrollida nende kodulehelt jooksvalt infot, aga praeguse seisuga jõuab PALUPERA jaama (see asub 9 kilomeetri kaugusel laagripaigast) kell 19.29 rong (väljub Tartust 18.41; Tallinnast väljub kell 15.00), millele tuleb vastu sanatooriumi auto, et võtta peale teie eluks vajalikud asjad ning suunata teid mõnusale lõõgastussõidule laagrisse. Rong pühapäeval tagasi Tartusse ja ilma Tartus ümberistumiseta Tallinna väljub PALUPERA jaamast kell 17.32 (Tartus kell 18.17 ja Tallinnas kell 21.50).
Vastuseks ka küsimusele, kas kaasa on lubatud võtta kehakultuuriks vajalikke instrumente (nagu hantlid ja muu niisugune), vastame et LOOMULIKULT TOHIB.
5. juuli
-
TÄHELEPANU kõik kanuumatkale tulijad! Kui tulete Tallinna või Tartu poolt, siis sõitke Tartust edasi Põlva poole. KOORVERE teeristis (38 km TARTU ja 10 km PÕLVA) pöörake vasakule KIIDJÄRVE suunas. Märgid näitavad vasakule KIIDJÄRVE 4 km ja paremale PÕLVA TALURAHVAMUUSEUM. Sõidate üle raudtee ja KIIDJÄRVE tunnete ära kõrge korstnaga hoone, mille otsas on KUREPESA järgi. Kohe peale seda hoonet pöörate vasakule kruusateele ja jõudes esimesese hooneni (ca 300 meetrit), siis pöörate enne hoonet vasakule (maastikutee) järve äärde laagriplatsile (teelt paistavad väikesed kollased majakesed).
PS! Juhinduge kurepesaga hoone juurest edasi Lõunamatkade logoga suunaviitadest või vajadusel helistage infotelefonil 53 477 477 või meie instruktorite telefonidel: 51 65 328 (Lauri) ja 52 42 442 (Harry).
1. juuli
-
NB! Algas rattamatkajate vastuvõtt uude peatselt avatavasse sanatooriumisse (12. Rattamatkajate kokkutulek).
30. juuni
-
12. Rattamatkajate kokkutulek saab olema parim segu vanast ning kasutame mõningaid uuendusi, mis teile juba eelmisel aastal meeldisid. Laagripaik, saab olema mõlemil õhtul sama, mis jätab teile võimaluse telgi ülesse jätta ja päeval rattale võtta ainult asjad, mida päeva jooksul vajate. Samuti on võimalik laagripaigas parkida oma autod juba osalustasu hinna sisse arvestatuna. Nii reede kui laupäeva õhtul on võimalik käia saunas ja kümblustünnis. Saab toimuma nii traditsiooniline mälumäng auhindadele kui Lauri poolt juhitud ühised lõkkelaulud kitarri saatel (reede õhtul). Laupäeva õhtul lõbustab teid iiri muusikat viljelev ansambel Paddy's ja kellel veel jaksu rattasõidust üle jääb, on võimalik ka iiri tantse õppida.
29. juuni
-
TÄHELEPANU, TÄHELEPANU! Rattamatkamise, selle tänapäeval küllaltki levinud haiguse efektiivseks raviks avatakse loetud päevadeks uus sanatoorium, kus kaasaegse teaduse kõigi saavutustega loodetakse rattamatkamise tõvele ja sellega kaasnevale seikluskirele ning muudele kõrvalnähtudele leevendust pakkuda.
Sanatoorium asub Lõuna-Eesti mägimaastikul, maaliliste järvede embuses, looduslikult kaunis paigas, mis igati vastab tänapäeva kurortoloogia nõuetele. Kõiki kes tunnevad vajadust palume kiirustada.
Me kordame veel kord, et hullemini kui viiruslik gripp hakkab teid igal aastal kummitama matkaootuse tõbi. Sellega kaasneb närvilisus, üldfüüsiline kurnatus, mis ühiskonna terve liikme võivad muuta passiivseks ja loiuks. Või vastupidi, teie käitumises hakkavad ilmnema hüsteerilis-neurootilised nähud, millega pahatihti kaasneb mälutegevuse taandareng. Ka teie söögiisuga ei ole kõik korras, iseloomulik on söögiisu täielik puudumine või taltsutamatu aplus. Ebaterve õhkkond perekonnas põhjustab laste õppeedukuse järsu languse. Rattamatkajate abikaasad lahkuvad nende juurest või muutuvad samuti rattamatkajateks.

Homme hommikul algab rattamatkajate vastuvõtt uude, õige peatselt avatavasse, eksperimentaal sanatooriumi. Sanatoorium asub Lõuna-Eesti mägimaastikul, maaliliste järvede embuses, suurepärases looduslikus paigas.
Kiirustage seltsimehed rattamatkajad, kiirustage!

allakirjutanud
alternatiivmeedikud klubist Lõunamatkad

PS! 12. Rattamatkajate kokkutulek toimub 23.-24. juulil Otepää lähistel. Proloog alates 22. juuli õhtust. Täpsem info alates 30.06 meie kodulehelt.

31. mai
-
Anname teada, et tänasega sai läbi ka meie enda klubi liikmete registreerimise tähtaeg Läti rattamatkale. Sealt jäi vabaks veel ainult 4 kohta ning kuna ülejäänud kohad kadusid kohe, siis me eraldi neid enam müüki ei pane. Kui keegi tunneb, et just tema tahaks ühte sellest neljast kohast endale, siis ootame lühikest motivatsioonikirja, et miks just Sina võiksid selle koha endale saada.
Infoks kõigile rattamatkale "Ei saa me läbi Lätita 10" registreerijatele, et kui tänase päeva seisuga ei ole teie osalustasu tagastatud pangaarvele, siis oli registreerimine korrektne ning te olete nimekirjas. Eraldi personaalseid kinnitusi e-mailile ei tule. Kes soovivad kasutada meie eritransporti Lätti jõudmiseks, siis see info tuleb mõni nädal enne üritust. Hinnad nn "telgivabale paketile" täpsustame juunis-juulis.
16. mai
-
Tänasest ülehomseni on võimalik cherry.ee vahendusel osta väga soodsalt meie klubi kanuumatkade teenuseid. Samuti anname teada, et meie laagriplats on valmis vastuvõtma teid suveperioodil. Uusi uudiseid on oodata ka rattamatkade osas. Meie klubi tegijaid võis näha nädalavahetusel sellisel üritusel nagu Kevadpäev Kaitseväega ja juba järgmisel nädalal Türgis matku korraldamas.
21. aprill
-
Tänasega sai läbi "Läti matka sõprade klubi" registreerimistähtaeg selle aastasele matkale. Kuigi plaanisime algul väljaanda 50 kohta ja suurendasime seda 100-le, jäi seda siiski väheks ja hetkeseis on selline, et valdav enamus kohtadest on väljamüüdud ning viimased kohad anname neile uutele tulijatele, kes selle kolme päeva jooksul andsid meile e-mailile osalussoovist teada. Kui mõni koht peaks sealt veel vabanema, siis need kohad tulevad pakkumisele mais.
18. aprill
-
Alates tänasest ja ainult kolme päeva jooksul on võimalik rattamatkale "Ei saa me läbi Lätita 10" soetada kõigil varasematel käijatel endale pääse.
12. aprill
-
19-21. augustil toimuv Läti rattamatk saab sel korral olema juubeli vääriline. Esiteks informeerime teid sellest, et juubelist ja kuupäevadest tulenevalt me sel aastal veel päris Kuramaale välja ei jõua, kuigi meil on tänase seisuga valmis nii selle kui järgmise aasta matkamarsruut. Järgmisel aastal satub 20. august aga esmaspäevale, mis omakorda annab võimaluse paremini korraldada kaugemas kohas toimuvat matka.
Aga me ei loobunud pikkadest liivarandadest ja merest ning viime teid paikadesse, kus tegelikult omal ajal tegutsesid samuti liivlased. Laagripaigad saavad olema juubeliväärilised ja laupäeva 20.augusti õhtul saab toimuma juubeliõhtusöök. Inimesed, kellega kohtute ja kelle kodudesse teid viime, saavad olema hoolega valitud. Seal on olemas välislätlasest veinimeister, Eestis koolis käinud laagripaiga omanik ning veel palju põnevaid isiksusi. Kui kellegil peaks olema huvi nn. "telgivaba" paketi suhtes, siis oleme valmis umbes paarikümnele inimesele ka seda sel aastal lisatasu eest pakkuma.
12. aprill
-
Alates tänasest hakkame kergitama saladuseloori juubelihõnguliselt rattamatkalt "Ei saa me läbi Lätita 10". Esmaspäeval 18. aprillil lähevad müüki nn. "Läti matkade sõprade klubi" kohad. Ülejäänud kohad tulevad pakkumisele mais.
17. märts
-
Head sõbrad! Kuna viimastel nädalatel on meile tulnud juba väga palju küsimusi matkade kohta, siis koostasime avaliku vastuse, milles palume veel pisut kannatust. Loodame teid rõõmustada värske informatsiooniga mai alguseks.
8. veebruar
-
Lõunamatkade selle aastasesse ürituste kalendrisse on kantud ainult 1 üritus - s.o. 19-21. augustil toimuv rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 10". Registreerimisest sellele üritusele anname teada täiendavalt.
19. jaanuar
-
Kellel pole veel Otepääl majutust, siis meie rattamatkajate kokkutulekute toitlustuse ja kaubanduse juht ja klubi pikaajaline toetajaliige Jaanus aitab teid!
Täpsem info telefonilt 5111449 või e-maililt: jaanus.varnik@tridens.ee
Ja kui tema maja peaks hõivatud olema, siis aitab teid MatkaAbi.
13. detsember
-
Tuleval nädalavahetusel on võimalik Jurmala lõõgastusreisil kuulata Alari ja Lauri vahetuid lugusid ekspeditsioonilt "Ookeanist ookeanini".
Kes soovib, võib lugeda "Ookeanist ookeanini" blogist algusest peale, kuidas eesti mehed tuultega võitlesid. Järgmine võimalus kõigi viie seiklejaga kohtuda on 09. veebruaril Vana-Koiola kultuurimajas Põlvamaal ja 30. märtsil Misso rahvamajas Võrumaal.
3.oktoober
-
Tätte ja Matvere juba läksid. Õige pea saadame oma ekspeditsiooni teele. Kui eelpool mainituil on ümberringi vesi ja sõiduvahendiks laev, siis meie mehed on võtnud jalgratta ja siht on ookeanist ookeanini. Suuri hüvastijätte ei toimu, aga head sõnad ja igasugune toetus on alati oodatud!
30. september
-
Läti matkalt Meelise fotod, Aadu video, Hille ja Liisi pildid ja Kirsti fotod. Üks video veel aasta varasemast perioodist.
10.09
-
Lubasime avaldada Läti matka fotode lingid ka kodulehel. Tänasest hakkavad nad vaikselt ilmuma.
Alustuseks Iljari pildid ja ka läbitud trass!
01.09
-
Lõunamatkade klubi tervitab kõiki meie matkadel osalenud õpilasi, üliõpilasi, õpetajaid ja teisi seotud isikuid koolialguse puhul ja ärge unustage uus rattamatkahooaeg pole kaugel!
01. september
-
Viimastel andmetel on lõppenud ka rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 9" Tartu after-party. Tänud Laurile ja Alarile korralduse ning kõigile teistele osaluse eest. Kohtumiseni juba uutel matkadel ja reisidel. Korraldajatega lähim võimalus kohtuda on Jurmala lõõgastusreisil.
30. august
-
Lõpuks on ka Tartu poolsed korraldusmeeskonna liikmed oma aja klappima saanud ja meil on lõuna-eestlastele meeldiv teatada, et rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 9" analoogne after-party (piltide vaatamine) toimub homme (teisipäev 31. august) Tartus lokaalis "Suudlevad tudengid" 2. korrusel. Asukoht Raekoja plats 10 ja algusaeg kell 19.00.
Osavõtust palume teada anda teisipäeval kella 16-ks MatkaAbi telefonil 53 477 477 või e-postile abi@matkaabi.ee
28. august
-
Läti rattamatka after-party ehk piltide ühine vaatamine Tallinnas pubis "Seiklusjutte maalt ja merelt" oli korraldajatele meeldivaks üllatuseks rohke osavõtuga. Tänud meie Tallinnas paiknevatele korraldajatele - Hillele ja Sulevile läbiviimise ja kõigile teistele osaluse eest!
Kui Tartus resideeruvad korraldusmeeskonna liikmed ka oma kalendritega lõpuks läbisaama hakkavad, siis toimub sama üritus teisipäeval 31. augustil Tartus.
25. august
-
Head rattamatkajad! ÜLLATUS, ÜLLATUS!!!
Rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 9" after-party toimub neljapäeval 26.augustil kell 18.30 kõigi seiklejate ja matkajate ametlikus pubis "Seiklusjutte maalt ja merelt". Asub Tartu mnt 44, Tallinn.
Vaatame matkal tehtud pilte ja videoklippe. Kõik, kes tegid matkal pilte ja videosid, kuid pole neid veel meile läkitanud, palume seda kiiresti teha või siis need mälupulgal või -kaardil kaasa võtta. Alates kella 21-st jätkub soovijatele pidu täpselt 1 km Tartu pool, klubis "Rock Cafe", kus lavale astuvad meie varasemate Eesti rattamatkajate kokkutulekute esinejad BONZO koos ansambliga "JÄÄ-ÄÄR".
Pubisse "Seiklusjutte maalt ja merelt" on sissepääs kõigile tasuta. Eripakkumisena rattamatkajatele on kõik söögid-joogid sel õhtul -10% hinnakirjast. 2 tundi parkimist on ka Seiklusjuttude juures tasuta (vajalik autonumbri registreerimine pubi arvutis).
Rock Cafe pilet maksab eelmüügist 100 kr ja kohapealt ostes 125 kr. Üritusele on oodatud ka need rattamatkajad, kes sel korral Läti matka piirarvu sisse ei mahtunud või mõnel muul põhjusel ei saanud osaleda - näete vähemalt millest seekord ilma jäite. Osavõtust palume teada anda neljapäeval kella 16-ks MatkaAbi telefonil 53 477 477 või e-postile abi@matkaabi.ee
25. august
-
Head sõbrad, kes te juba olete meile omi Läti matka pilte ja videosid saatnud. Me pole neid veel avaldanud ühel põhjusel - meil on üks väike plaan nende ühiseks vaatamiseks. Kui õnnestub - anname peagi teada, kui ei, siis avaldame mõne aja pärast siin.
25. august
-
Teatavasti püstitati Läti matka esimeses laagripaigas tünnisaunas ka üks rekord. Kui varem oli selle tünni rekord 12 inimest, siis nüüd 16.
Foto autor on meeskonna liige Paavo, kes kandis hoolt et suitsu- ja tünnisaunas ikka kõik korras oleks.
24. august
-
Ja ongi "Ei saa me läbi Lätita 9" matk saanud ajalooks. Peale kahe koti, mis nüüd omanikule väikese ringiga jõuavad, leiti ja toodi meie kätte üks rattalukk ja ühed päikeseprillid. Kellel kadunud, palun võtke meiega ühendust.
Me oleme siiralt meelitatud nii positiivsest tagasisidest. Kui pildistajad oma pildid kuhugi ülesse riputavad, siis oleksime huvitatud ka lingist, et seda kodulehel kajastada.
19. august
-
Autode parkla Balvis asub aadressil Partizanu iela 66. See koht asub ca 2 kilomeetri kaugusel avamiskohast - kultuurimaja ees asetsevast Balvi keskväljakust. Soovitame ennem pakid keskväljakule tuua, pakiveoauto tuleb sinna.
17. august
-
Matka keskel avaneb teil võimalus kohtuda ühe tõelise ääremaa pärliga - Upites elava ainsa latgale keeles kirjutava Läti Kirjanike Liidu liikme Ontons Slisansiga.
16. august
-
Alanud on nädal, mis toob teieni Läti rattamatka. Infoks autodega tulijatele. Kohale jõudmiseks on soovitatav siseneda Lätimaale Apest ja liikuda edasi Aluksne suunal. Peale tee hargnemist Gulbene ja Balvi suunal, keerake vasakule Balvi peale, sõitke üle PEDEDZE ja SITA jõe ning Balvisse sisenedes jälgige suunamisi autoparklasse. Autode parklasse saab siseneda ajavahemikus 11.30-13.30. Mandaat Balvi keskväljakul toimub kell 12.00-14.00. Matka avamine kell 13.30 ja start rajale kell 13.45.
16. august
-
Rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 9" distants: BALVI - Naudaskalns - Medni - Rugaji - Kapune - Benislava - Tikaini - Pokrota - Tilza - Baltinava - Upite - Rekova - Semenova - Tereskova - Vilaka - Tutinova - Silakrogs - BALVI.
09. august
-
Tähelepanuks neile, kes soovivad kasutada Läti rattamatkal meiepoolset eritransporti Tartust Balvisse ja tagasi.
Palun andke meile oma soovist teada e-maili aadressil: louna.matk@mail.ee (sellega garanteerite endale kindlasti istekoha bussis). Tasuda saate bussis sularahas. Pilet edasi-tagasi nii ratta transpordiks veoautol kui endale bussis maksab kokku 450 krooni. Väljasõit Tartu raudteejaama esiselt platsilt reedel 20. augustil kell 10.10. Palume Tartu rahval tulla pisut varem, et saaksime teie rattad ennem laadida ja kohe peale Tallinna rongilt tulijate rataste laadimist startida.
09. august
-
Meil on palve kõigile Läti rattamatka osalejatele. Läti piirivalve soovib EL piiritsoonis sõitmiseks lubadele isikukoode.
Palun edastage need meile e-maili aadressil: hille@matkaabi.ee.
02. august
-
Rattamatkajate 11. kokkutulek on saanud ajalooks. Korraldajad tänavad veel kord mõnusaid osalejaid, sest ka korraldajad ise said üle pika aja jälle kõik ühiselt kokku.
Aeg aga ei peatu ja peagi hakkab kättejõudma meie teine suurüritus - rattamatk "Ei saa me läbi Lätita". Lähipäevil anname neile, kellel õnnestus osalejate piirarvu sisse mahtuda lähemat infot transpordi ja muu toimuva kohta. Matka deviis on sel aastal, et ka ääremaalt võib leida ääretult toredaid inimesi. Matk saab toimuma kohtades, kuhu vist te enne sattunud pole ja vist vaevalt lähiajal satute. Seniks aga pakume vaatamiseks Aadu Rosiku videoklipi 11. Rattamatkajate kokkutulekult.
Tema pilte võite vaadata meie Facebooki kodulehelt. Samuti on seal olemas Raivo pildid ja samas ootame veel pilte, et neid soovi korral teistele näidata.
19. juuli
-
MatkaAbi poolt väljapandud reisi Kuramaale võitis Kristi Jõeorg. Reisikavaga saate tutvuda siin.
15. juuli
-
Me paneme kokkutulekulistele südamele, et kuna ilm püsib jätkuvalt kuum, siis ärge unustage rattale kinnitamast joogipudeleid. Poode on trassil, kuid mitte ka üleliia palju. Sama lugu on ujumiskohtadega. Vähendasime pisut üldkilometraazi, kuid kuna tahaksime teile siiski näidata paljut põnevat, siis edasine vähendamine jääb soovi korral teie hooleks (niinimetatud lõikamiskohti on piisavalt).
Veel paneme teile südamele, et te täidaksite kõiki liikluseeskirju ning korraldajate poolseid soovitusi ja korraldusi, kannaksite kiivrit ja oleksite igati tähelepanelikud, sest see kuumus hajutab ka autojuhtide tähelepanu.
Soovitame kasutada võimalikult erksavärvilisi riideid.
13. juuli
-
Üks väga-väga meeldiv uudis veel kõigile kokkutulekulistele. Kõigi osalejate vahel loositakse matka lõppedes välja MatkaAbi poolt väljapandud reis Kuramaale. Reisikavaga saate tutvuda siin.
12. juuli
-
Tähelepanuks kokkutulekulistele - me avame laagriplatsi reedel kell 17.00, samal kellaajal alustab tööd ka mandaat. Need, kes lähevad kanuuga sõitma (sõitude algusajad kell 11.30 ja 15.00), saavad jätta oma jalgrattad ja autod eelnevalt meie valvega parklasse.
12. juuli
-
Avaldame lõpuks ka meie laupäevase laagriõhtu esineja. Selleks on tänase Lõuna-Eesti üks tuntuim luuletaja, prosaist, näite- ning ajakirjanik, kunstnik ja muusik - Aapo Ilves.
Mõni stiilinäide temalt. 1 ja 2.
07. juuli
-
06. juuli
-
Veel uudiseid rattamatkajate kokkutuleku osalistele. Teel on teil võimalik kuulata laululaval Põlvamaa sümbolpilli - lõõtspilli. Mängib lõõtspillifestivali võitja Toomas Ojasaar.
05. juuli
-
Kutsume kõiki nädal peale 11. Rattamatkajate kokkutulekut koos Lõunamatkadega Kuramaale, et saada vihjeid pisut järgmise aasta Läti rattamatka paikadest ning näha palju muud huvitavat.
Kava on põnev! Loe siit.
Kõigile 11. Rattamatkajate kokkutulekust või selle aastasest Läti rattamatkast osavõtjatele pakume registreerumist reisile veel soodushinnaga ja garanteerime sellele reisile tulijatele koha meie kõige menukamale üritusele - järgmise aasta Läti rattamatka juubeliüritusele!
10. juuni
-
Lõunamatkade Matkaklubi on nüüd ka Facebookis!
Kui tahad mõnuga matkata või rõõmuga reisida, siis oled oodatud meie sõbraks.
11. Rattamatkajate kokkutulekuni on jäänud veel ainult pisut üle kuu aja, siis kohtume reaalelus.
29. mai
-
11. Rattamatkajate kokkutulek pakub osavõtjatele võimalust tutvuda Põlvamaa põnevaimate vaatamisväärustega. Kavas on Põlvamaa ajalugu tutvustav Talurahvamuuseum, teeajalugu tutvustav Eesti Maanteemuuseum koos oma uue väljapanekuga teeaeg, Mooste mõisakompleks koos linakojaga. Loodusobjektidest on kavas Põlvamaa tuntuim objekt - Taevaskoja, samuti Valgesoo raba koos vaatetorniga, Akste sipelgariik uues asukohas Kiidjärvel. Postiteel sõites on võimalik tutvuda vanade postijaamade ja mõisatega ning imetleda ajaloolist teeruumi ja selle uut tähistust.
Piisavalt jääb teele ujumiskohti ning külastame ka purilendurite paradiisi - Ridali lennuklubi. Selle klubi juht on lubanud meile rääkida ja ilusa ilma korral ka näidata kõiki võimalusi, millega lennuväljal tegeleda saab. Julgematel on võimalus sobiva ilma korral ka lisatasu eest ise õhus käia.
Lisaks on meil kavas loomulikult piknik. Hea uudisena on meil autode parkimine tasuta ja see asub laagripaiga vahetus läheduses. Pakkide vedu on sel aastal eriti lihtne. Kuna marsruut viib meid esimesel päeval lääneringile ja teisel päeval idaringile ja laagripaik on mõlemil õhtul sama, võite telgi ülesse jätta ja õhtul laagrisse jõudes kohe keskenduda meelelahutuslikele mängudele või õhtusöögile.
Nagu alati on meil olemas väga korralik tehnoabi- ja meditsiiniteenistus. Loodame, et te ei pea nende teeneid kasutama! Tehnoabi juht Raimo on meie matkadel selles rollis juba 11. korda ja Läti matkal 9. korda.
Midagi jätame nagu alati kavas üllatuseks ka!
29. mai
-
NB! Teade rattamatkast "Ei saa me läbi Lätita" osavõtjatele.
Sõidame sel aastal osaliselt Euroopa Liidu ja Venemaa piiritsooni alal ja me kinnitame nimekirja alusel selleks loa. Palume sellest tulenevalt aegsasti vaadata, kas teie isikut tõendavad dokumendid on sel ajal kehtivad ja võtke nad kindlasti ka matkale kaasa.
29. mai
-
Kanuuhooaeg on alanud. Oled oodatud sõitma maalilisele Ahja jõele ja pärast puhkama Kiidjärve äärde. Järvevesi on juba täiesti ujumiskõlbulik ja kui arvate et mitte, siis peale kilesauna on kindlasti!
Helista ja lepi detailid kokku MatkaAbi infotelefonil 53 477 477.
Samuti pakume teile MatkaAbi toredaid reise suveks Kuramaale koos Sabile veinifestivaliga (ainulaadne programm) ja kõrghooajal Leedu tuntuimasse kuurorti Palangasse ööbimisega peatänava vahetus läheduses.
13. mai
-
11. Rattamatkajate Kokkutuleku osavõtjatel on võimalik tutvuda ürituse keskel Eesti Maanteemuuseumi peatselt avatava atraktiivse osaga TEEAEG. Külastus kuulub rattamatka osavõtutasu hinna sisse.
10. mai
-
11. Rattamatkajate Kokkutuleku infoleht (faili maht on üle 8MB; avamisel palume pisut kannatust!) asub siin. Lisainfo tuleb järk-järgult.
14. aprill
-
Meil on meeldiv üllatus kõigile meie rattamatkade sõpradele. Peale pingelisi läbirääkimisi otsustas Lõunamatkade klubi korraldada sel aastal 11. Rattamatkajate Kokkutuleku. Täpsemad detailid avaldame mai alguses. Igal juhul saab see üritus olema parim segu vanast koos uudsete lisanditega. Hind hoitakse madalal, et kõigil soovijatel oleks võimalik osaleda ning peredele pakume lisasoodustusi, mis kahjuks Läti matkal puuduvad.
11. aprill
-
NB! Ühe päeva võrra muutus "Kanuuhundi" toimumispäev. Varasema 01. mai ja laupäeva asemel toimub üritus pühapäeval 2. mail.
11. aprill
-
Head Läti rattamatkale omale koha broneerinud! Me palume broneeringute väljaostmisel arvestada kuupäevadega, sest teie kohtade vastu valitseb ootelehel olijate seas väga suur huvi.
02. aprill
-
MatkaAbi seiklusreisidele, millele on veel kohti, on võimalik registreeruda SUVI2010 messihinnaga kuni 10. aprillini. Reisikavad asuvad siin.
31. märts
-
Selleaastase Läti rattamatka kõik kohad kadusid rekordkiirusel. Ühistranspordi kohta tuleb info juulis. Matkahuvilistele julgeme veel soovitada mõnda põnevat reisi MatkaAbi reisikavast. Kindlasti võiks olla huvitav käia kõigis Baltimaade kõrgemates tippudes või külastada Sabile veinifestivali. On ju Sabile Guinessi rekordite raamatus kirjas, kui maailma põhjapoolseim viinamarjaistandus. Täpseid reisikavasid vaata siit.
08. märts
-
Selle aastane kanuusõidu sõprade tippüritus "Kanuuhunt" toimub pühapäeval 02. mail.
08. märts
-
Lõunamatkade matkaklubi on ärganud talveunest ning õige pea on oodata uudiseid meie selle suve plaanide kohta. Igal juhul on selge, et meie kõige populaarsem üritus - rattamatk "Ei saa me läbi Lätita" saab toimuma 20-22. augustil Latgales.
01. detsember
-
Meie teade järgmise aasta Läti rattamatka toimumisest, tõi meile veel pilte selleaastasest matkast. Siin on pildid Clelia fotoalbumist.
04. november
-
Lõunamatkade klubi on juba 8 aastat korraldanud rattamatkade sarja "Ei saa me läbi Lätita". Põhja-Lätis on leida raske kohta, kus meie matkadel osalejad vändanud pole, kuid kõik need rattamatkad on jäänud Vidzeme regiooni. Üheksandal aastal saab rattamatk "Ei saa me läbi Lätita" toimuma Latgales ja kui veel jaksu on, siis juubelimatk (10) toimub Kurzemes. Igal juhul läbisid selle eesmärgi nimel Lauri ja Alar suvel jalgratastega teekonna mööda rannikut Riiast läbi Kolka Ventspilsi.

Järgmise aasta matk saab toimuma kohtades, kuhu enamik eestlasi vist sattunudki pole. Meie luuregrupp Alari ja Sulevi näol käis seal juba lepinguid ja kokkuleppeid tegemas ning tahame ka teile näidata, et ääremaalt võib leida ääretult toredaid inimesi.
Kuna tegu on piiritsooniga võib juhtuda, et oleme sunnitud nimelise registreerimise teostama juba varem kui tavaliselt. Seepärast jälgige reklaami!
14. september
-
Tänud kõigile heade sõnade ja Läti matka piltide saatmise eest. Me vist peame tõesti üritust jätkama.
Siin veel Kirsti pildid Läti matkalt.
10. september
-
Siit tulevad Raimo pildid Läti matkalt. Raimo on mees, kes veab alati oma matkavarustust rattal ise, temale alistub iga mägi ja pildistab ta mõnikord ka siis, kui teised juba magavad. Tänu temale saime klubile mälestuseks 10. Rattamatkajate Kokkutuleku ja sellele eelnenud legendaarse peo "Siin me oleme" pildid, mida teile ka esimesel õhtul Lätis suurel ekraanil esitlesime.
02. september
-
Meeldiv on, et selle aastane Läti rattamatk on tõesti osalejate poolt hästi pildile saadud või nagu Meelis meile kirjutas: "Tundub et sellel aastal on fotograafe päris tublisti kaasa saanud."
Siin on pildid Meelise enda aparaadist.
31. august
-
Rõõm on esitleda Veiko pilte Läti matkalt.
28. august
-
Ei ole meil klubis sugugi nii vähe fotograafe. Siin on Hille ja Sulevi pildid Läti matkalt.
25. august
-
Meil on hea meel esitleda teile Lea pilte Läti matkalt.
25. august
-
Aitäh Iljarile reageerimise eest meie üleskutsele jagada teistega pilte. Siin asuvad Iljari pildid.
25. august
-
6 fotot peakorraldaja fotoaparaadist:
24. august
-
Läti rattamatkast on meeskonna käes rida leitud asju. Alates pumpadest, päikeseprillidest, kätterättidest kuni kaelaehete, grillvorstikeste ja naiste rinnahoidjateni välja.
Kui keegi tunneb, et midagi on puudu, siis võtke ühendust meie infotelefonil - 53 477 477.
24. august
-
Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 8" on saanud ajalooks. Korraldajad tituleerisid selle endi jaoks raskeimaks matkaks läbi ajaloo. Aga igal asjal on kaks poolt. Me pole saanud kunagi varem nii palju tänusõnu, kiitust. Hea oli kohata meie matkal inimesi, kes olid meie matkal juba 1. Rattamatkajate Kokkutulekul 1999. aastal.
Suured tänud Raimole plaadi eest, kus olid fotod, mis jäädvustatud eelmise aasta 10. Rattamatkajate Kokkutulekul ja sellele eelnenud peol "Siin me oleme".
Kuna üritus nõudis meilt seekord kogu energia ja meil polnud kaasas ka Lõunamatkade ihufotograaf Täppi, siis meil on pakkuda teile esialgu ainult 3 fotot sellest matkast meeskonnaliige Paavo pilgu läbi.
Head osalejad, kui saate oma fotod kuhugi ülesse ja raatsite neid ka teistega jagada, siis oleme valmis neid linke avaldama.
18. august
-
Alates homsest on peatunud e-mailidele vastamine, kuna korraldajate meeskond on siirdumas Lätti.
Kõigile teie küsimustele vastab sel ajal meie infotelefon - (+372) 53 477 477.
18. august
-
Pisut ka sularahast. Latte ei ole vaja hulgi kaasavõtta, sest toitlustamine ja külastused on matka hinna sees. Poodides saab kaardiga maksta ning Siguldas on olemas ka Swedbanki sularahaautomaat, kust saab ilma teenustasuta latte arvelt väljavõtta.
Sularaha läheb vaja lisavõimaluste tarbimisel. Mezakakises saab näiteks kaardiga maksta, Sigulda seikuspargis ei saa. Aeroodiumis jälle saab kaardiga maksta, bobirajal ei saa. Saunamees on küll nõus eurosid vastu võtma aga kaardiga talle maksta ei saa. Ja kes soovib osta merevaigu töökojas kõige ilusamaid merevaiguehteid, vajab ka sularaha. Samuti õhtuses puhvetis.
18. august
-
Ka teine Sigulda kõrgseiklusrada Mezakakis soovib meie matkajatele pakkuda soodustust. Nemad pakuvad meie matkajatele oma seikuspargi piletit poole hinnaga ehk 6Ls-ga (normaalhind 12Ls). Mezakakise (metskassi) seikluspark on Otepää seiklusrajaga mõnevõrra sarnane ning tema rajamisel on malli võetud Prantsuse võõrleegionilt, kes tänapäevani puude vahele kinnitatud radadel trenni teevad. Pargis on 4 erineva raskusastmega trassi kokku 53 takistusega. Nii et kui soovite, siis võite teisel päeval vahetult enne laagrisse jõudmist tund-paar aega veeta ja alles õhtusöögiks laagrisse tulla.
18. august
-
Kuna tänavune Läti rattamatk toimub Sigulda piirkonnas, mis on tuntud Läti aktiivse puhkuse keskusena, siis on meil hea meel pakkuda matkast osavõtjatele häid uudiseid just sellest valdkonnast. Nimelt on mitmed atraktiivsed adrenaliini ja elamuste pakkujad soostunud tegema meie matkajatele erinevaid soodustusi, et matka veelgi värvikamaks muuta! Esimene uudis puudutab eelkõige oma transpordiga Siguldasse tulijaid. Kuna matka avamine toimub vahetult Sigulda uue seikluspargi kõrval, siis on matkajatel väga soodne võimalus enne matka algust uue seikluspargiga tutvust teha. Kogu Baltikumis ainulaadse üherelsilise rodeli ühe sõidu pilet maksab matka käepaela ettenäitamisel 1.50 Ls (normaalhind 2 Ls), kogu seikluspargi üldpilet maksab käepaela ettenäitamisel 10 Ls (normaalhind 16 Ls)! Seikluspargi üldpilet sisaldab Tarzani seiklusradasid (6 erivenat trassi kokku 80 takistusega), katapulti, rodelisõitu koos tõstuki kasutamisega ning Stombergi jalgratast.
Sellest tulenevalt otsustasime tõsta ka mandaadi avamise tund aega ettepoole (mandaat avatakse kell 12.00), et jääks aega kogu seikluspargiga tutvumiseks.
NB! Juhul, kui te ei jõua enne matka algust kõiki neid atraktsioone läbi teha, siis saab sama piletit edasi kasutada ka laupäeval pärast matka lõppu! Sigulda seikluspargi atraktsioonidega saate lähemalt tutvuda siin.
Teine uudis on see, et adrenaliinitaset oluliselt tõstvate atraktsioonide proovimise võimalust saame pakkuda rattasõidule vahelduseks soodsa hinnaga ka teisel matkapäeval. Nimelt tutvume reedesel matkadistantsil kahe väga laheda ja üpris ainulaadse objektiga - Aeroodium (Ida-Euroopa esimene vertikaalne tuuletunnel) ja Sigulda bobirada - ning mõlemad on teinud matkajatele ka selleks ajaks omapoolse sooduspakkumise. Aeroodiumisse jõuame pärastlõunal ning pärast tutvustavat presentatsiooni on soovijatel võimalik ka omal proovida tuuletunnelis lendamist. Kaheminutiline lennuharjutus maksab matka käepaela ettenäitamisel 12 Ls ning iga lisaminut 4 Ls (normaalhinnad on 15Ls ja 5Ls).
Bobirada on sama päeva õhtul üheks viimaseks külastuskohaks - bobiraja vaatetorni külastus, kust avaneb supervaade kogu Sigulda ümbruskonnale ning visuaalne tutvumine bobirajaga on meie matka programmis ning matkajatele käepaela ettenätamisel tasuta, kuid ilusa ilma korral on võimalik bobirada ka omal nahal järele proovida. Selleks tuuaks kohale spetsiaalsed 4-kohalised suvebobid ning nendega on kõigil soovijatel võimalik ka piki 1,4 km pikkust bobirada alla tuhiseda. Üks koht üheks sõiduks suvebobis maksab matkajatele 6 Ls. Vägev elamus on garanteeritud!
Kokkuvõtteks: adrenaliinisõltlased varuge seekordseks matkaks kaasa pisut taskuraha ning te ei unusta seda rattamatka niipea!
Kes aga armastab rahulikumat matkamist, siis programm on ka ilma nende adrenaliini tekitajateta tihe ja huvitav ning kõik sissepääsud sisalduvad juba matka osalustasus.
PS! Me ei hakka ajakava kodulehele panema, et mitte tekitada kadedust neis, kellele matkale kahjuks kohta ei jagunud. Kõik osalejad saavad täpse ajakava ja rajakaardi mandaadis.
18. august
-
Lisaks sellele, et reede õhtuses laagripaigas on soovijatel võimalus telkimise asemel omale soovi korral rentida palkmaja, on väljapakkuda veel üks huvitav naudinguvõimalus. Nimelt töötab selles laagripaigas lisaks tavalisele saunale, mis on matkajatele tasuta, ka vägagi eriline rohusaun. Tegemist on ökoloogilise tervisesaunaga, millel on omalaadne aura ja lõhn, millelaadset võib kohata vaid vanades Läti maasaunades. Rohusauna seanss sisaldab erinevaid saunaprotseduure (vihtlemine, karastavad veeprotseduurid jms), saunamehe teenust, üldist relakseerivat massaazi ning erilist organismi puhastavat ja tugevdavat maarohuteed. Seansi hind ühele inimesele on 20 Ls. Kuna rohusaun suudab kogu õhtu jooksul vastu võtta vaid kuni 10 inimest, siis on kindlatel huvilistel soovitav eelregistreeruda.
PS. reedeses laagripaigas töötab ka kogu õhtu vältel kohalik vabaõhupuhvet, kust saab osta karastavaid jooke (sh vaadiõlu) ning snäkke.
18. august
-
Parkimine Sigulda tasulises autoparklas maksab 1,5 latti päev. Tasuda saab kohapeal valvuri kätte.
14. august
-
Läti matka teises laagripaigas on väljapakkuda veel võimalus lisatasu eest ööbida majakestes. Olemas pesemisvõimalus, kööginurk ja 4 voodikohta. Kui kellegil peaks olema huvi, siis palume kontakteeruda telefonil 53 477 477.
13. august
-
Veoautole rataste laadimine Tartus lõpetatakse 20. augustil kell 10.15, et veoauto kindlasti avamisele jõuaks.
Rong Tallinnast Tartu raudteejaama saabub kell 9.50 (väljumine Tallinnast kell 6.40).
Rong 22. augustil Tartust Tallinna väljub kell 18.04 (Tallinnas kell 21.15).
11. august
-
Info isikliku transpordiga Läti matkale tulijatele.
Valvega tasuline autoparkla Siguldas asub Pils iela, K. Barona iela, Livkalna iela, Cesu iela ristmiku kõrval. Vaata Sigulda kaarti siit.
Matka mandaat ja avamine vaateratta ja uue rodeli trassi kõrval asuval väljakul (Cesu iela, Panoramas rats).
11. august
-
"Ei saa me läbi Lätita" rattamatka mandaat on avatud Siguldas vaateratta ja uue rodeli trassi kõrval asuval väljakul 20. augustil alates kella 13.00-st.
Matka avamine on samas kohas algusega kell 14.00. Avamisel tutvustab Siguldat ja selle lähiümbrust Sigulda Turismiinfo giid. Matka avab ja saadab matkajad teele Sigulda linnapea.
11. august
-
Tellitud transport (buss + rattaauto) Tartu-Sigulda väljub Tartu raudteejaamast 20. augustil kell 10.30. Tagasi Lätist (matka lõpp-punktist Turaidast) tulevad buss ja rattaauto 22. augustil kell 14.30 ning saabuvad Tartu raudteejaama orienteeruvalt kell 17.30.
Edasi-tagasi pileteid tellitud transpordile saab osta Tartus kohapeal. Reisijakoht bussis + rattakoht rattaautol on kogumaksumusega 400 krooni (edasi-tagasi bussipilet on 200 kr ning rattapilet on samuti 200 kr). Kohad on garanteeritud eelkõige neile, kes on sellisest transpordi kasutamise soovist matka korraldajaid teavitanud e-maili teel enne 15. augustit. Need, kes on sellest soovist meid juba enne käesoleva teate ülespanekut teavitanud, ei pea seda enam täiendavalt tegema. Küll aga palume ühendust võtta neil, kes on eelnevalt teada andnud soovist kasutada meie tellitud transporti, kuid kes vahepeal on leidnud mõne teise võimaluse kohalejõudmiseks ja ei vaja enam neid kohti. Samuti võivad oma soovist teada anda need, kes pole meid veel teavitanud tellitud transpordi kasutamise soovist. Võimalusel üritame teile kohad leida.
09. august
-
Läti rattamatkani on jäänud veel kõigest 10 päeva ootamist. Korraldajad on valmis. Lähipäevil paneme ülesse ka info transpordi kohta ja kellaajad, millal kusagil olema peaks.
Esimesel õhtul oleme külalised Läti talus, kus pererahvas on lubanud pakkuda meile ka mõnda Läti rahvustoitu. Saab sauna, mälumängu mängida ja lõkke ääres kitarri saatel laulda. Esimene õhtu saabki olema pisut intiimsem, kus korraldajad on lubanud anda seletusi "Ei saa me läbi Lätita" ajaloost. (Algas see kõik ju 8 aastat tagasi kolme mehe - Alari, Jaani ja Lauri rattamatkast Lätti, mis osutus nii seiklusrohkeks, et otsustasime seda teiega jagada. Plaan oli seda sõitu jätkata igal aastal, paraku jäi ainsaks lõbuks distantsi koostamine. Lõpuks sel aastal õnnestus Lauril ja Alaril Eesti rattamatka korraldamise asemel hüpata ise sadulasse ja teha teoks oma ammune unistus - rattamatk mööda merekallast Riiast Ventspilsini.)
Teisel õhtul pidu, pidu. Laagripaik on selleks kui loodud.
08. august
-
Lõunamatkade klubi liikmetel on viimastel aastatel olnud jõudsat järelkasvu. Värskeimad õnnitlused lähevad Laurile tütre sünni puhul!
20. juuli
-
Selle aastase Läti rattamatka distants on seoses vaatamisväärsuste rohkusele kilometraazilt lühem. Loodame et te pole väga õnnetud selle üle.
13. juuli
-
Mõned pildid Leedu merevaiguranniku reisilt:15. juuni
-
Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita" toimub sel aastal juba 8-t korda ja kuupäevadeks on 20-22. august. Korraldajad on samad, kes varasematel aastatel. Üritus algab ja lõppeb sel aastal ühes Lätimaa maalilisemas linnas - Siguldas, mida kutsutakse ka oma ilu poolest Lätimaa Šveitsiks. Loomulikult lisaks tuntud Sigulda vaatamisväärsustele, oleme otsinud teile nii mõndagi programmi, mis jääb välja enamikest turismimarsruutidest. Näiteks on meiega lubanud kohtuda Läti kuulsaim merevaigust ehete meister, kellega kohtumise järel saavad daamid aru, kas nende ehetes kasutatud merevaik on ikka ehtne. Saame teada Läti leegionäride võitlustest Riia lähistel. Laagripaikades saab jälle sauna ja tiigis ujuda ning nagu alati - hästi süüa.
22. aprill
-
Meie hea koostööpartner MatkaAbi pakub 5. sünnipäeva puhul kevad-suviseid nädalalõpureise Lätti ja Leetu aprilli lõpuni soodushinnaga. Vaata lisainfot siit.
25. märts
-
Mõned pildid Kuubalt:


25. märts
-
Meie Kuuba seiklus on läbi. Siin üks videolõik Havannast Täpi monteeritult.
24. märts
-
Kuuba kõrgeim tipp Pico Turquino vallutati Lõunamatkade grupi poolt 12. märtsil kell 14.12. Tõus oli päris raske, sest algas see Kariibi mere lainetest ja lõppes 1972 meetri kõrgusel.
28. veebruar
-
Head Kuuba seiklusest osavõtjad! Kohtume kolmapäeva 4. märtsi hommikul kell 9.00 Riia lennujaamas. Kuuba kõrgeim tipp Pico Turquino ootab vallutamist. Reisi juhib Alar. Järgmised seiklused viivad juba Pariisi, Leedumaale ja Jaapanisse.
Selleaastase Läti rattamatka registreerimine algab juunis. Täpse kuupäeva teatame kodulehel ja ka listi liikmetele e-mailiga.
14. jaanuar
-
Et nautida mõnusat suusapuhkust, üüri maja Otepääl! Majja mahub ööbima 12 inimest. Seal on 4 tuba, köök, dushiruum, wc. Köögis kõik vajalik söögi tegemiseks (kohvimasin, veekeetja, potid, pannid, nõud jne), TV. Olemas voodipesu ja käterätid.
Suurematest üritustest on veel maja võimalik broneerida: Orange laupäev 07. märtsil Kuutsemäel.
Lisainfot Otepää ürituste kohta saad: www.paap.ee, www.kuldkala.ee, www.tehvandi.ee, www.bricole.ee, www.munakas.ee, www.snowtubing.ee.
Maja broneerimine - telefon: 5111449; e-mail: jaanus.varnik@tridens.ee
31. detsember
-
Soovime kõigile klubi liikmetele, koostööpartneritele ja meie ürituste sõpradele lõbusat aastavahetust ning SEIKLUSTE ROHKET UUT AASTAT!
27. oktoober
-
Kahe kuu jooksul, mil Lõunamatkadest kodulehel midagi kuulda polnud, sai täidetud paljude inimeste erisoove reiside vallas. Esitleme siin kahte väikest videoklippi Täpilt, mis tehtud tal meie Korfu ja Albaania reisil. 1. video; 2. video
22. august
-
Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 2008" on saanud ajalooks. Esitleme siin ühe osaleja Timo pilte.
13. august
-
Matka "Ei saa me läbi Lätita" distants:
1. päev: MADONA - Arona linnamägi 10 km Arona linnamägi - Sauleskalns - Trušu darzs "SVEKI" 5 km "Sveki" - GAIZINKALNS (Läti kõrgeim tipp 312 meetrit) 14 km Gaizinkalns - Vestiena 7 km Vestiena - 1. laager 5 km Kokku 1. päev 41 km
2. päev: 1.laager - suurele teele 3,8 km suur tee (asfalt) 2,2 km metsatee kuni Pupoli bussipeatuseni 9 km Jahitrofeede muuseum 5 km Safaripark-lasketiir- Ineši-Ergli tee 6 km Lasketiir - Jumurda esimene rist 3 km Jumurda mõisaring 4 km Rabaring koos tutvustava jutuga 11 km Ergli infopunkt 11 km Ergli ring 7 km Braki edasi-tagasi 7,5 km 2. laager 5 km Kokku 2. päev 74 km (mahajääjatel jääb ära Braki 7,5 km ring, siis 66,5 km)
3. päev: 2. laager - Vestiena 12 km Vestiena - kitsejuustufarm "Livu" 10 km kitsejuustufarm - Berzaune kirik 3 km (siiani kõik asfalt) Berzaune - keraamika töökoda "Janis" 18 km keraamika töökoda - Madona keskväljak 3 km Kokku 3. päev 46 km
13. august
-
Rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 7" õhtuse osa eest hoolitsevad samad mehed, kes seda viimase kuue aasta jooksulgi teinud on - Sulev, Lauri ja Alar. Kui teil on mõni soovilugu, mida kindlasti laupäeva õhtuse peo jooksul kuulda sooviksite, siis võite saata selle loo nime tänase päeva jooksul e-mailile abi@matkaabi.ee. Vaatame mis teha annab. Kirjutage igaks juhuks mitu varianti, sest kõike soove nagunii täita ei saa.
13. august
-
Kuigi me saatsime juba välja teated neile, kes kahjuks Läti matkale sel aastal kohta ei saanud, on selgunud et paar inimest juba osalustasu maksnutest ei saa väga mõjuvatel tervislikel või isiklikel põhjustel tulla. Kui keegi veel soovib kiirelt reageerida, oleme valmis teile need kontaktid vahendama.
12. august
-
Tähtis teade autoga Läti matkale tulijatele. Autoparkla asub täpselt avamiskohas - linna- ja rajoonivalitsuse maja juures. Samas kohas toimub ka matka lõpetamine.
Soovituslik distants kohale jõudmiseks oleks: TARTU - Valga 87 km, Valga - Smiltene 46 km, Smiltene - Pihkva-Riia maantee (pööre paremale Riia poole) 6 km, Pihkva-Riia maantee kuni Berzkrogs-ni (pööre vasakule Madona peale) 32 km, Berzkrogs - MADONA 70 km. Kokku TARTU-MADONA 241 KM. Tallinnast Tartu kaudu tulijatele lisandub Tallinn-Tartu distants 185 kilomeetrit. Tallinnast tulles on lühim tee sõita Tallinn-Pärnu-Ikla-Limbazi-Cesis-Berzkrogs-Madona kaudu. Kokku natuke vähem kui 400 kilomeetrit.
Avamiskohta jõudmiseks tuleb Madonasse jõudes sõita ringilt otse üle mööda Raina tänavat ja pöörata vasakule Blaumana iela-le (tähistame selle pöörde Jägermeistri lindiga) ning oletegi kohal.
05. august
-
Infot veel Läti matka Tallinna kiirrongi ratturite erivaguni kohta. Kuna grupipileti ostmisel on rataste transport tasuta ja rattad saate enda juurde erivagunisse võtta, siis soovitame seda võimalust kasutada. Klubi poolt koordineerib tegevust Balti jaamas Liisi ja küsimuste korral palume temaga ühendust võtta (tel. 52 81978).
04. august
-
Info ühistranspordiga Läti matkale tulijatele. Taisto buss viib teid reede 15. augusti hommikul Tartu raudteejaamast Madonasse ja toob pühapäeva 17. augusti õhtul tagasi. Samas raudteejaama esisel platsil ootab teid ka suur veoauto, kuhu laadidakse jalgrattad. Palume kõigil teistel, kes ei tule hommikuse kiirrongiga Tallinnast, laadida oma rattad ja hõivata koht bussis ajavahemikul 9.30-10.00. Tallinna kiirrong väljub kell 7.46 (ratturitele on erivagun) ja saabub kell 10.09 Tartusse ning me palume kohe rongist kiirustada raudteejaama esisele platsile. Eritransport väljub hiljemalt kell 10.30. Pilet ühistranspordile maksab 490 krooni (sisaldab edasi-tagasi bussisõitu marsruudil Tartu-Madona ja jalgratta transporti veoautol samal marsruudil). Palume kõigil ühistranspordi kasutajatel pileti eest tasuda samal arveldusarvenumbril, kuhu maksite Läti matka osalustasu.
Matka avamine Madonas kell 14.00.
21. juuli
-
Matkaklubi Lõunamatkad tänab kõiki mõnusaid inimesi, kes nädalavahetusel osalesid 10. Rattamatkajate Kokkutulekul või sellele eelnenud temaatilisel peol "Siin me oleme". Samuti täname kõiki neid rattureid, kes kümne aasta jooksul osalesid sellel üritusel ning aitasid meil jõuda lubatud verstapostini. Kohtumiseni Lätis!
17. juuli
-
Tänasest kuni esmaspäevani on peatunud e-mailidele vastamine, kuna kõik klubi liikmed on seotud 10. Rattamatkajate Kokkutulekuga. Kõigile küsimustele saate vastused MatkaAbi infotelefonilt 53 477 477.
17. juuli
-
19-20. juuli ilmaennustus on meie suhtes soosiv. Loodame, et see paika peab ja saate nautida neid ilusaid merevaateid Pakri poolsaarel, mida teile pakkuda tahame. Ajakavas on nii põnevaid kohtumisi, kontsert Harju-Madise kirikus, piknik ja veel palju muud.
17. juuli
-
"Siin me oleme" peo ajal näete korraldajaid rollides, kus nad veel kunagi varem olnud pole. Toimub mälumäng 10 aastat rattamatkajate kokkutulekuid ja veel palju muud põnevat.
16. juuli
-
Laupäeva hommikul on Paldiskis rattamatkajaid valmis teenindama nii raudteejaama kohvik kui tavern Peetri Toll, mis asub kohe distantsi esimesel kilomeetril. Mõlemad kohad avatakse spetsiaalselt hommikul varem. Peetri Tollis lubas perenaine pakkuda sooja toitu juba hommikul kella 9-st.
15. juuli
-
Täna on viimane võimalus lunastada endale eelmüügist pääse 10. Rattamatkajate Kokkutulekule. Kõigi eelmüügist pileti ostnute vahel loositakse välja Rademari kinkekaart 1000 krooni väärtuses. Lisaks valitakse juubeliüritusel kõige stiilsem rattamatkaja ja ka tema saab 500 kroonise kinkekaardi Rademarilt.
11. juuli
-
10. Rattamatkajate Kokkutuleku alguseni on jäänud täpselt nädal. Korraldajad on valmis ja saadavad veel viimase palve ilmataadile, et antaks meile nagu varasematel aastatel ilusat ilma.
Mõned vaated selle aastaselt rajalt:
 

09. juuli
-
Kuni 17. juulini saab väljaosta selleaastase Läti rattamatka broneeringuid. Matka info asub siin.
08. juuli
-
"Siin me oleme" peole tuleb veel teinegi väga suur mees Bonzo kõrvale, aga tema ei laula ega mängi kitarri. Grillmeister Tarmo Märss nimelt teeb barbecued.
07. juuli
-
Kui kellegil 18. juulil juubelipeole tulijatest pole käes veel ajakava, palume sellest teavitada e-mailil louna.matk@mail.ee.
10. Rattamatkajate kokkutuleku ametlik avamine toimub 19. juulil kell 10.00 Paldiskis.
26. juuni
-
Selle aastase Läti rattamatka raames vallutame Läti kõrgeima tipu - lätlaste Munamäe, külastame Baltimaade suurimat küülikutefarmi kus on nii silmailu kui ka maitseelamusi ja teeme veel palju muud põnevat. Broneeringute väljaostmine toimub ajavahemikul 10-17. juuli. Viimased võimalikud vabanevad kohad saab lunastada 10. Rattamatkajate kokkutulekul.
11. juuni
-
Lõpuks on meie kodulehel üleval ka 10. Rattamatkajate kokkutuleku info!
18. mai
-
Head Läti rattamatka huvilised! Praegune seis on selline, et kõik kohad on broneeritud. Loodame pakkuda veel meeldivaid elamusi 10. Rattamatkajate kokkutulekul ja teistel üritustel.
09. mai
-
Alanud on selle aastase rattamatka "Ei saa me läbi Lätita" kohtade broneerimine.
Broneerida saab kohti e-maili teel: louna.matk@mail.ee
NB! Võtame vastu ainult kõigi osalejate nimedega broneeringuid ja jätame endale õiguse kellegi hilisemal loobumisel anda see koht ootejärjekorras olijale. Täpne info matka kohta ilmub juuli alguses kodulehele.
06. mai
-
Kahjuks viibib sel aastal 10. Rattamatkajate kokkutuleku info. Kuna tegu on juubeliga, siis tahame üritust natuke pidulikumalt teha. Loodame info kodulehele saada juuni alguseks. Rahulikku ootamist!
05. mai
-
Mai alguses on sünnipäev kahel klubi liikmel - Hillel ja Mõmmil, kes algusest peale andnud oma tubli panuse klubi arengusse.
Palju, palju õnne!
21. aprill
-
Täna tähistab oma sünnipäeva üks klubi raudvarasid - Lauri. Palju õnne!
Sünnipäeva eelsel päeval õnnestus tal saada endale auväärne Kanuuhundi tiitel. Tiitli saamine tehti talle võimalikult raskeks, andes võistluseks kasutusest väljas olev väikse auguga kanuu, kust tuli vett sõidu keskel väljaloopida. Õnneks soosis ettevõtmist ilm. Tulemusele lisab kaalu veel see, et lõppaeg on väärt kõigi aegade Ahja jõe edetabelis 6-t kohta.
05. märts
-
Tule ja tutvu meiega koos Leedumaaga. Kavas palju põnevat.
11. veebruar
-
Teil on võimalik liituda Lõunamatkade uudistelistiga, et kiiremini ja kindlamini saada infot matkade ning reiside kohta!
10. jaanuar
-
Lõunamatkade klubi on hetkel veel talveunes, aga kui kellegil on soovi aega veeta meie sõprade juures, siis anname vihje. Otepääl saab mõnusalt ööd veeta puhkemajas (Helista tel. 50 74 058 - Jaanus).
10. detsember
-
Eelmisel esmaspäeval 03.12.2007 vallutas Lõunamatkade grupp Teide tipu!
15. november
-
NB! Jõulueelne lõõgastusreis Jurmalasse ja Riiga - LISAREIS!!! Kuna 8.-9. detsembri reisi kohad said väga kiiresti otsa, siis lisareis toimub 15.- 16. detsembril.
Reisikava ja lisainfo MatkaAbi kodulehelt.
12. november
-
Lõunamatkade esindus osales möödunud nädalavahetusel toimunud Eesti matkajuhtide 40. kokkutulekul. Kuulati mitmeid põnevaid ettekandeid ja veedeti meeldivas seltskonnas aega.
06. november
-
10. Rattamatkajate kokkutulek toimub 18-20. juulil 2008. aastal. See kokkutulek saab olema eriline ja tavalisest pidulikum.
17. september
-
Teide vallutusreisi kohad on kõik otsas. Uute reisideni!
12. september
-
Kanuu- ja rattamatkad on selleks aastaks küll läbi, kuid Lõunamatkade klubi ei suigu talveunne. Jätkame oma reisisarju koostöös MatkaAbiga. Eelmisel aastal väga populaarseks saanud Jurmala reis ööbimisega Jurmala SPA hotellis toimub ka sel aastal. Seekord 8-9. detsembril. Hind jätkuvalt soodne. Broneerida saab kohti alates tänasest e-maili aadressil: abi@matkaabi.ee. Samuti saab sel aastal nagu paljudel eelnevatelgi toimuma nn. Alari reis, mis sel aastal viib osalejad vallutama Hispaania kõrgeimat mäetippu Teidet (3718 meetrit). Toimub see reis 28. novembrist kuni 5. detsembrini. Samuti on jätkuvalt planeerimisel reis Leetu. Leedu reisi huvilised võivad endast märku anda, et teaksime neile infot saata.
12. september
-
Meie fotograafil Täpil on ilmunud järjekordne CD fotodega - Läti 2007. Siin näidiseks mõned pildid:

Kogu CD omandamiseks võtke palun ühendust Täpiga (telefon 56 654 403).
01. august
-
Meie fotograafi Täpi käe alt on ilmumas 9. Rattamatkajate kokkutuleku fotodega plaat. Kindlasti ilus kingitus igale meie rattamatka fännile. Kättesaamise detailide suhtes palume võtta ühendust otse tegijaga - Täpiga (telefon 56 654 403).
18. juuni
-
Rattamatkajate kokkutulekut toetavad sel aastal Grüne Fee värske vitamiinirikka toiduga, Mustjõe kõrtsitalu ööbimiskohaga ning Eesti Kultuurkapital.
01. juuni
-
Täna siis Lõunamatkad 10 - P.I.D.U.
Klubiliikmeid oodatakse juba täna õhtul Kiidjärvele. Kõiki õnnitlejaid aga laupäeva hommikul matkalaagrisse, mille organiseerimise juures ka Lõunamatkad viibivad. Kava on hea. Lisaks põnevatele teemadele ja esinejatele toimub matkakoolitus, mille läbijad ka tunnistuse saavad. Samuti toimub matka- ja reisiteemaline mälumäng. Tulge ja nautige üritust koos meie pidumeeleolus klubiga.
22. mai
-
Matkaklubi Lõunamatkad toetab 02.-03. juunil Kiidjärvel asetleidva matkalaagri toimumist. Samal ajal jätkuvad ettevalmistustööd selleaastase 9. Rattamatkajate kokkutuleku ning rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 6" toimumiseks.
01. aprill
-
Tänu Hillele ja Sulevile on kõigil osalejatel ja ka muidu huvilistel võimalus vaadata eelmise nädalalõpu Läti reisi pildigaleriid.
30. märts
-
Mõni pilt eelmise nädalavahetuse Lätimaa reisilt ilusatest kohtadest ja ilusatest inimestest:
27. märts
-
Rahvusvahelisel teatripäeval täitus esimene eluaasta klubi noorimal liikmel - Jesperil, kes vahetult enne oma sünnipäeva emme-issiga pikalt reisilt kodumaale tagasi jõudis. Palju õnne, väike Seikleja!
06. veebruar
-
30. jaanuar
-
Otepääl on lumi maas. Kui teie seltskonnal pole öömaja, siis Värniku puhkemajas saate mõõduka tasu eest Otepääl ööd veeta. Täpsem info MatkaAbi infotelefonil 53 477 477.
25. jaanuar
-
19. jaanuar
-
Läti reisil külastame seekord Livu veeparki reedel, et oleks rahvast vähem ja mõnusam nautida. Veepargi külastamise reeglite ja hindadega saate tutvuda siin.
Samuti toimub traditsiooniline Läti reiside ja matkadega kaasaskäiv mälumäng. Kes seekord meie koostööpartneritest auhinnad väljapaneb, selgub peagi!
15. jaanuar
-
Kõik kes soovivad nautida Baltic Beach Hotel`i SPA protseduure, palun andke oma soovidest aegsasti teada. Teenuste loetelu ja hinnakiri asub siin.
13. jaanuar
-
Siin 9-10. veebruari Jurmala-Riia reisi KAVA.
Baltic Beachi ujumisbasseini teeb eriliseks veel see, et saate ujuda merevees. Aga kellele basseini merevesi liiga soe tundub, sellel on võimalus minna ja nautida veemõnusid kohe kõrval asuvas Jurmala rannas. Eelmise korra ujumisinstruktor Viktor on lubanud anda eelnevalt kõigile vajalikke juhiseid.
11. jaanuar
-
Anname teada, et 9-10. veebruaril toimuval Lätimaa reisil on kõigil osalejatel harukordne võimalus ööbida Jurmala kõige uhkemas Baltic Beach Hotellis. See laevakujuline hotell asub otse mere ääres. Oma pilgu hotellile ja kõigele seal pakutavale, saate heita siit. Mugava bussiga varustab meid jällegi Taisto Bussid.
01. jaanuar ´07
-
HEAD UUT AASTAT KÕIGILE!
2007. aasta on Lõunamatkadele juba 10-s tegutsemise aasta. Seoses juubeliaastaga toimuvad kõik siiani armsaks saanud üritused ja veel nii mõndagi põnevat. Jälgige reklaami!
9-10. veebruaril läheme Riiga BALTTOURI messile, et selle aasta Läti rattamatkale veelgi põnevust juurde püüda. Sellele reisile on võimalik saada kaasa ka kõigil neil, kes tunnevad vajadust väikseks lõõgastuseks. Kuna eelmine Jurmala reis oli väga menukas, siis ka selle reisi raames naudime SPA ja muid mõnusid. Reis saab teoks jällegi koostöös MatkaAbi ja Läti poolsete koostööpartneritega.
13. detsember
-
Merevesi Jurmalas oli pühapäeval võitjate jaoks igati ujumiskõlbulik. Kui kellegil on veel sellest hetkest pilte, siis ootaksime neid meeleldi!

Nende piltide autor on Margus.
11. detsember
-
Lõppenud "Vesine jõulureis" Lätimaale oli igati oma nime väärt, kuigi laupäeval päev otsa säranud päike täielikku vesist üldmuljet pisut "rikkus".
Matkaklubi Lõunamatkad toetas üritust lisaks korralduslikule poolele ka auhindadega. Auhindade eest veel suur tänu Värniku Villale!
04. detsember
-
Tähelepanu Läti reisijad, ärge unustage passe või ID-kaarte. Muidu üle piiri ei saa! Kes soovivad veel kinnipanna Jurmala Spa protseduure, siis teie soovid on oodatud.
25. oktoober
-
Paar pilti Küprose reisilt ja just tunnustamata Põhja-Küprose Türgi Vabariigist:
Autor: Eda
23. oktoober
-
Lõunamatkade klubi toetaja OÜ MatkaAbi on väljakuulutanud reisikirjade ja matkapäevikute võistluse. Täpsem info siit!
16. oktoober
-
Mõni pilt eile õhtuselt klubi ürituselt Tallinna Loomaaias koos Aleksei Turovskiga:
13. oktoober
-
Homme võtame hooaja lõpetamise märgiks Kiidjärvel maha kõigile tuttava suure sõjaväetelgi. Abikäed jälle oodatud! Samas telgis on sel aastal esinenud nii mitmedki matkagurud alates "maailma katusel" käinud Alar Sikust. Käime külastame ka Põlvamaa ökofestivali "Rohelisem elu".
Pühapäeval toimub perepäev koos zooloog Aleksei Turovskiga Tallinna Loomaaias. Kahjuks on nagu viimasel ajal Lõunamatkade üritustega juba tavaks saanud kõik kohad sellel üritusel hõivatud.
09. oktoober
-
Küprose reisil sai külastatud ka Põhja-Küprose Türgi Vabariiki ehk riiki, mida on tunnustanud ainult Türgi.
25. september
-
Homme algab siis Lõunamatkade järjekordne suur seiklus - Küprose reis. Kõigil osalejatel palume mitte unustada passi kaasavõtmast. Kuigi Küpros kuulub EL-i ja piiri saab ületada ka ID kaardiga, siis Türgi poolt okupeeritud Põhja-Küprosele minekul on pass kindlasti vajalik. Kui kellegil osalejatest pole veel olemas täiendustega reisikava, siis palun kontakteeruda Alariga.
25. september
-
Lõunamatkad tänavad kõiki, kes osalesid nädalavahetusel Kiidjärve talgutel. Ilm oli super!
18. september
-
Küprose reisil teeme vahepeatuse Prahas ning naudime sealset kaunist vanalinna, promeneerime Karli sillal ning külastame kas kuulsat Karika kõrtsi või sama mõnusat U Fleku nimelist kohta. Siin ka parema pildi saamiseks Praha kaart.
06. september
-
27. august
-
Täname kõiki, kes meid rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 5" hetkede jäädvustamisel aitasid. Kahjuks ei saanud töökohustuste tõttu sel matkal osaleda meie klubi ametlik fotograaf Täpp. Samal ajal valmib Täpi käe all praegu 8. Rattamatkajate kokkutuleku piltidest plaat ja samuti on ta oma aparaadiga kohal järgmisel Lõunamatkade ametlikul üritusel - Küprose reisil. Kahjuks on selle reisi kõik kohad ammu kinni.
27. august
-
Meieni on jõudnud veel Läti rattamatka pilte. Nende autor on Ivar.
24. august
-
Läti rattamatkalt tuleb veel pilte. Need on Marko omad.
22. august
-
Soovijad saavad siin vaadata rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 5" marsruudi GPS faili. Avada tuleb seda Google Earth tasuta programmiga, mida saab allalaadida aadressilt http://earth.google.com/download-earth.html. Tänud tandemile Kaja ja Martin.
22. august
-
Siin on võimalik vaadata meie meeskonna liikme Paavo tehtud rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 5" pilte.
22. august
-
Rattamatkast "Ei saa me läbi Lätita 5" on meie käes leitud asjadena veel 2 magamiskotti, ühed päikeseprillid ja rattakindad Scott. Viimased unustati eritranspordi bussi.
21. august
-
Tänu Vellele on kõigil võimalik siin vaadata eile lõppenud rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 5" pilte.
21. august
-
Kolm päeva Lätimaal läks nagu linnutiivul. Korraldajad ei väsi kiitmast seda mõnusat seltskonda, kes Läti matkale kogunenud oli.
17. august
-
Homme hommikul siis kohtume juba Metsavenna talus ning rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 5" võib alata.
16. august
-
Läti rattamatka raames tomuvale militaarmatkale raketibaasis palus giid ka taskulampe kaasavõtta. Pidi põnevam olema!
10. august
-
Läti rattamatka alguskoht ja autode parkla asub Metsavenna talus. Huvilised saavad juba neljapäeva õhtul Metsavenna talus vajadusel telkida. Tasumine sel juhul vastavalt sealsele hinnakirjale. Nagu reklaam lubab, saab põõsa all tasuta magada. Korraldajad saabuvad siiski sinna paika alles reede hommikul.
01. august
-
Tänu Markole on kõigil võimalik siin vaadata selle aastase arvult juba 8. Rattamatkajate kokkutuleku pilte.
31. juuli
-
Täna on viimane päev väljaosta Läti matka broneeringuid. Alates homsest lähevad vabanenud kohad vabamüüki.
31. juuli
-
Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 5" käigus elustub ajalooline kitsarööpmeline raudtee koos kõige sinna juurde kuuluvaga. Näitame teile ka ühte suurimat Lätis olnud nõukogude armee raketibaasi, Euroopa ainsat piiblimuuseumit, Katariina I lapsepõlve paiku, kuulame orelit ja kitarri, külastame ilusaid Stameriena ja Aluksne losse ja veel teisi põnevaid paiku.
31. juuli
-
Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 5" marsruut pakub teid igale maitsele. Päeva distants on võrreldes muude matkadega pisut lühem, sest juubeliaastal panustame pisut enam vaatamisväärsustele ja üllatustele. Matk algab reedel Läti piiri ääres asuvast Metsavenna talust ja lõppeb pühapäeval Ape linna lauluväljakul. Marsruut kulgeb Ape - Korneti (jääajast kujunenud künkad, kust avanevad imeilusad vaated) - Jaunlaicene - Aluksne - Zeltini - Stameriena - Gulbene - Kalniena - Tuja - Ape.
25. juuli
-
Selle aastane rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 5" saab olema väikese juubeli vääriline. Me viime teid kohtadesse, mille sarnaseid on raske kui mitte võimatu kusagilt leida. Näitame teile asju nii lähi- kui ka päris kaugest minevikust. Kohtumiseni matkal!
NB! Ühtlasi anname teada, et broneeringutest on vabanenud mõningaid kohti. Kiirustage head rattamatkajad, kiirustage!
13. juuli
-
Anname teada, et Lõunamatkade meeskond alustab homme hommikul teekonda Kõrvemaale rattamatkajate kokkutulekule ja seepärast meilidele vastamine peatub alates tänasest ööst kuni järgmise nädalani. Infot on võimalik saada sel ajal MatkaAbi infotelefonilt. Kohtumiseni Jänedal!
Järgmised Lõunamatkade üritused on juba augustis toimuvad Leedu reis (info Sulevi telefonilt 56 215017) ja rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 5".
10. juuni
-
Lõunamatkadel on au esimesena esitleda avalikkusele järgmisel nädalavahetusel Kiidjärvel toimuva tõeliselt põneva ja heade esinejatega Matkalaagri ajakava. Ajakava leiate SIIT.
06. juuni
-
Matkaklubi Lõunamatkad korraldab 17. juunil matkalaagri raames kanuumatkasid Ahja jõel. Registreeruda võib matkale nii eelnevalt telefoni teel või kohapeal laagris.
06. juuni
-
Kõrvemaal toimuva 8. Rattamatkajate kokkutuleku soodushind õpilastele, tudengitele ja pensionäridele kehtib kuni 24. juunini. Hind on soodsam kui juulis sel ajal ka teistele.
05. juuni
-
Ka sel aastal ei puudu rattamatkajate kokkutuleku kavast traditsiooniline proloog ja ühine piknik. Pikniku vitamiinirohke salati eest kannab hoolt meie ammune sõber Grüne Fee.
05. juuni
-
Matkaklubi Lõunamatkad on oma laagripaiga ettevalmistanud 16-18. juunil Kiidjärvel toimuvaks matkalaagriks. Täpsem info matkalaagri kohta asub MatkaAbi kodulehel.
17. mai
-
Matkaklubi Lõunamatkad liikmed ja sõbrad langetavad leinas pea oma hea kaaslase traagilise hukkumise tõttu.
Ilmar, sa oskasid teha tööd kui oli selleks aeg, sa oskasid lõbutseda kui oli selleks aeg ning sa ei ajanud neid asju kunagi sassi.
Jääd meie südamesse sellisena nagu olid, alati sõbraliku, abivalmi ja toreda kaaslasena. Jääme igatsema neid ühiseid reise ja matku koos sinuga. Meenutama mägede vallutusi, kus sa teistele Eesti sentidega teed tähistasid ja paljusid ilusaid ühiselt avastatud paiku.
Loodame, et leiad endale seal taevapiiril veel mõnusama koha, kui sellel pildil Horvaatias ja pedaalid edasi taevaste ratturite meeskonnas.
12. mai
-
8. Rattamatkajate Kokkutulek toimub 14.-16. juulil 2006.
30. aprill
-
Täna toimuvad aiaehituse talgud ja klubi suur volbrilõke Kiidjärvel.
23. aprill
-
Matkaklubi Lõunamatkad tähistab oma 9-t sünnipäeva!
11. aprill
-
Matkaklubi Lõunamatkad avab oma 2006. aasta kanuuhooaja 15. aprillil!
11. aprill
-
Juba sel nädalavahetusel toimuvad Kiidjärvel talgud. Kõik on oodatud! Täpsem info Alarilt või Kalmerilt.
13. märts
-
Eile toimus erakorralise üritusena eelmisel aastal edasilükatud saarte retk. Päikseline päev ja head jääteed lõid eelduse ürituse õnnestumisse. Kuigi saime ka lahtist merd näha, oli valdavaks looduspildiks suur lumeväli ja sellest kerkivad laiud ja saared. Jalg sai maale pandud Eesti 5-l suurimal saarel: Saare-, Hiiu- ja Muhumaal ning Vormsil ja Kassaris.
15. veebruar
-
Veebruari keskel on sünnipäev kahel klubi põhitegijal. Täna on sünnipäev Harryl ja ülehomme Kalmeril. Õnnitlused neile kõigi poolt!
.
07. veebruar
-
Matkaklubi Lõunamatkad toetab aprilli lõpus - mai alguses asetleidva suure matka ja reisi teemalise laagri toimumist. Laagris esinevad kogenud matka- ja reisihundid. Kui saame täpse programmi, avaldame selle ka oma kodulehel.
07. veebruar
-
Klubi 2006. aasta hooaeg on avatud. "Talvine turgutus" ei olnud sugugi "Talvine külmetus" nagu osad kartsid, vaid ilm oli väga mõnus looduses viibimiseks. Sooja andsid ka lõke ja kuumad joogid. Programm toimus täies mahus. Osavaima Tarzani või tegelikult küll Jane diplomi teenisid Ülle, Maire ja Ave. Parimaid teadmisi mäluturgutusmängus näitasid Ave, Dagmar ning Ülle. Järgmiste üritusteni!
22. jaanuar
-
Matkaklubi Lõunamatkad ärkab talveunest. Klubi selle aasta avaüritus toimub pühapäeval 05. veebruaril. Ürituse nimi on "Talvine turgutus". Kogunemine kell 11.00 Elvas Mahlamäe teeristis (Elva jõe lähedal).
Matkame Elva-Vitipalu maastikukaitsealal. Raskusaste sobib ka lastele. Toimub turgutusvõimlemine, mäluturgutusmäng ja Tarzani liug ning ühine turgutuspiknik. Üritus tasuta. Tee klubi poolt ja ise võta kaasa hea tuju ning turgutav suupoolis.
Täpsem info tel. 51 18 685 (Alar).
22. jaanuar
-
Lähiajal avaneb ka rubriik ürituste kalender, kuhu on laekunud juba lisainfot reiside kohta.
15. jaanuar
-
Järk-järgult hakkavad selguma selle aastased klubiüritused. 18-20. augustil toimuv rattamatk "Ei saa me läbi Lätita" on järjekorras juba 5. Väikese juubeli vääriliselt saab sel aastal üllatusi olema pisut rohkem. Osavõtjate piirarv ikka 150. Juuli lõpus toimub bussireis Leetu, tutvumaks sealsete kaunimate paikadega. Septembri lõpus-oktoobri algul toimub meie iga-aastane Euroopa reis. Kindlasti lisandub siia veel nii mõndagi põnevat. Kuna eelmise aasta saarte retk lükkus edasi, siis võib see toimuda juba kevadel. Jälgige palun reklaami!
01. 01. 2006
-
Matkaklubi Lõunamatkad soovib kõigile oma liikmetele ja sõpradele matkade ning reiside rohket uut aastat!
12. 09. 2005
-
Väike meenutus Kreeka reisilt. Autor Täpp.
03. 09. 2005
-
NB! Selle aastase rattamatka "Ei saa me läbi Lätita 4" pildid. Tänud Edale.
02. 09. 2005
-
Meie külalisteraamat toimib jälle.
01.09.2005
-
.
Oleme teile võlgu eelmisest aastast ühe toreda ürituse (rattamatkajate laager "Kiidjärve Vänt") pildid.
27.04.2005
-
Peale pühapäeval Võhandu jõel toimunud rahvamaratoni "Kanuuhunt", muutus ka kõigi aegade edetabel. Järgmine Kanuuhundi võistlus on juba 01. mail ja seekord Ahja jõel.
07.04.2005
-
Jaanika lahkel kaasabil saavad ka siin esitletud eelmise aasta rattamatkajate kokkutuleku pildid tema silme läbi nähtuna.
04.04.2005
-
Nagu Transilvaania reisilgi, hoolitseb Kreeka reisi õnnestumise eest klubi maskott.
Tema kuju saab olema ka spetsiaalselt selleks reisiks kujundatud, limiteeritud partiiga, T-särgil.
25.02.2005
-
Eile korraldas meie klubi liige Reeli Haapsalu lahel väga toreda uisumatka. Üritus oli igati lahe ja vastas täielikult Lõunamatkade ürituse korraldamise kvaliteedireeglitele. Kahjuks jäi ainult klubiliikmete osalus nullilähedaseks. Igal juhul aitäh Reelile ja kindlasti said tänusõnad ka neilt inimestelt, kes sellele üritusele tulid.
.
21.02.2005
-
Pühapäevasel klubi koosolekul valiti 7. Rattamatkajate Kokkutuleku peakorraldajaks ühehäälselt taas Alar, kes valis asetäitjaks Lauri. Ka teised põhitegijad on üldjoontes samad, kuid "värsket verd" on ka lisandunud. Fotol on Alar ja Lauri krahv Dracula maal Transilvaanias oma verd värskendamas.
.
04.09.2004
-
Kuigi Osmussaare põneva meresõiduga ja täiskuulise ööga saarel, lõppes Lõunamatkade suvine matkade sari, ei ole hooaeg selleks aastaks veel sugugi läbi. Ka sügisel on väga palju põnevaid üritusi meie klubi erinevatel inimestel juhtida.
09.08.2004
-
Rattamatkajate laager Kiidjärve Vänt 2004 on läbisaanud ja ilm soosis meie ettevõtmisi igati. Aitäh osavõtjatele mõnusa seltskonna eest. Samuti Tiit Pruulile ning Liivo Niglasele eriline tänu väga huvitavate esinemiste eest.
05.08.2004
-
VEEL UUDISEID rattamatkajate laagri "Kiidjärve Vänt 2004" kohta. Laupäeval ootavad meid väikesel rattamatkal Postiteel kaks põnevat muuseumikülastust. Esiteks hommikul kell 11 Põlva Talurahvamuuseum Karilatsis, kus muuseumi direktor Reet Roop on meile ise giidiks. Teiseks tehakse meile spetsiaalselt lahti veel ametlikult avamata Maanteemuuseum Varbusel ning peale seda teeme põneva jalgsimatka Tilleoru matkarajal. Rattad saab valve alla Maanteemuuseumi juurde jätta. Õhtul käime veel Taevaskojas. Kes aga tahab laagris päevitada, saab ka seda teha. Pühapäeval saab ratastega sõita veel Kiidjärve-Taevaskoja huvimetsa põnevamates paikades. Laagripaigas toimub rida põnevaid sportmänge, vesivõimlemine, saab tantsida ja lõkke ääres Lauri juhtimisel laulda. Muusikat valib korraldajate team Alar&Lauri.
05.08.2004
-
UUED UUDISED rattamatkajate laagri "Kiidjärve Vänt 2004" kohta. Reedene päev kujuneb hästi põnevate kohtumiste päevaks. Lisaks "rollingutele" esineb sel päeval ka Liivo Niglas. Mees, kes saabus just tagasi Lähis-Ida rattamatkalt. Kindlasti on ta rattamatka huvilistele meeldejäänud televisioonis linastunud saatest, kus ta koos Hannes Hanso ja teiste sõpradega oma matkast rääkis. Linastub ka tema tehtud dokumentaalfilm "Tavaline seiklus". "Tavaline seiklus” räägib viie noormehe rattamatkast Mongooliast Nepaali, et proovida järele, kas seiklustel on kohta täiskasvanute asjalikus maailmas. Rattamatkal läbitav maastik on äärmiselt mitmekesine ja tingimused karmid (Gobi kõrb, kus napib nii vett kui teid; mudased maanteed ja kivilaviinid Himaalaja mägedes). Ratturid puutuvad kokku põnevate kultuuride ja inimestega (Mongoolia rändkarja- kasvatajad, budistlikud palverändurid, Himaalaja jakikasvatajad jne).
18.05.2004
-
See nädalavahetus oli meil seiklusmängu nädalavahetus. Tulemused on siin.
20.04.2004
-
Pühapäeval toimus järjekordne "Kanuuhundi" võistlus. Sel korral võisteldi Võhandu jõel. Alustanud 8 paadist jõudis lõpuni ainult üks. Võiduaeg aga oli neil nii hea, et lisaks "Kanuuhundi" tiitlile, jõuti kõigi aegade edetabelis Võhandu jõel kolmandale kohale. Uus edetabel on siin.
18.08.2003
-
Eile lõppenud rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 2" tõi Mõisakülla ja sealt edasi Lätisse kohale rattasõpru kõigist Eestimaa nurkadest. Matkaklubi Lõunamatkad tahab kõiki osalejaid tänada meeldiva seltskonna eest ja öelda, et meil oli Teiega tõesti tore koos olla. Samuti anname Teile edasi Raimonds Paulsi parimad tervitused!
22.04.2002
-
Eile toimus järjekordne "Kanuuhundi" võistlus. Rekordaeg jäi küll löömata, aga hea sõiduga tõusid tabelis teisele kohale Olev Pärna ja Jaak Espe. Uus edetabel!